ATM grupa

MENU

„Echo serca”: „Twoje zdrowie, Jan…”

Joanna (Julia Grant-Scott) mówi Janowi o tym, że jedna z pacjentek – Inga, oskarża Szymona o molestowanie seksualne. Jan bagatelizuje oskarżenie, uważa, że sprawa wkrótce się wyjaśni. Joanna chce jednak wykorzystać sytuację na swoja korzyść. Manipulując Magdą (Kamilla Baar – Kochańska), doprowadza do tego, że to Magda informuje Irenę o oskarżeniu pacjentki. Irena musi uruchomić dochodzenie w tej sprawie. Szymon i pozostali pracownicy szpitala uważają, że Magda zachowała się nielojalnie. Złamała jedną z podstawowych zasad pracy w szpitalu: doniosła na kolegę. Magda, chociaż czuje się z tym nieswojo, wie, że postąpiła słusznie. Jako psycholog kliniczny musi zawsze stać po stronie pacjenta. To właśnie w trakcie rozmowy z pacjentką, Magda zwraca uwagę na charakterystyczne objawy, jakie ma młoda kobieta. Prosi Thomasa o pomoc. Wspólnie orientują się, że pacjentka ma rozległy guz mózgu, stąd urojenia i późniejsze oskarżenie. Jan podejmuje się operacji pacjentki z tzw. wybudzeniem.

Magda po raz kolejny odtrąca Thomasa. Thomas myśli o wyjeździe z Polski. Zostaje jednak, tym razem wpada mu w oko… Anita!

Szymon przyznaje się przed Janem, że to on odpowiada za śmierć pacjenta, o którą wcześniej oskarżony był Jan.

Joanna dowiaduje się, że nie jest w ciąży, nigdy nie była. Kradnie leki anestezjologiczne ze szpitala. Będąc sama w domu połyka je wznosząc toast: „Twoje zdrowie, Jan…”

„Echo serca” we wtorek o godz. 21.40 w TVP 1.

Galeria zdjęć

Fot. Anna Gostkowska/TVP
Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy