ATM grupa

MENU

Działalność

ATM GRUPA S.A. to największe niezależne studio produkcyjne w Polsce. Działamy od 1992 roku i jako jedyni w branży posiadamy status spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupa kapitałowa

Grupę Kapitałową ATM Grupa tworzą spółki, w których ATM GRUPA S.A. jest największym udziałowcem. Wraz ze spółką Studio A odpowiada za podstawową działalność Grupy, tj. produkcję telewizyjną i filmową.

Inne rodzaje działalności

Do rodziny ATM GRUPY należy kilka spółek-córek m.in.: ATM Virtual, która zajmuje się tworzeniem wirtualnych lokacji, Black Photon –specjalizująca się w postprodukcji filmowej i telewizyjnej klasy premium, Production Services Poland (PSP) – oferująca kompleksową usługę wykonawczą, Boombit S.A, której podstawową działalnością jest produkcja gier na urządzenia mobilne oraz FM Aldentro, która zajmuje się całościową organizacją różnego rodzaju eventów. Działalnością poboczną w stosunku do naszego podstawowego biznesu zajmuje się spółka ATM Inwestycje, która realizuje projekty deweloperskie m.in. „Osiedle Przy Zamku” czy „Błękitne Aleje”, a także Lumina – zajmująca się organizacją parków iluminacji. W Bielanach Wrocławskich działa też impresaryjna „Scena na Bielanach”, na której można obejrzeć spektakle czołowych polskich teatrów.

Setki godzin seriali i programów

Rocznie produkujemy setki godzin seriali i programów oglądanych przez miliony widzów, emitowanych na wielu najważniejszych ogólnopolskich antenach – TVP1, TVP2, TVN, Polsat, Czwórka, kanałach premium i tematycznych – HBO, FOX, Canal+ Discovery, TLC i History, a także na największych platformach streamingowych – Netflix, MAX (HBO Max), Player, Viaplay, Disney+.

Nagrody

Najważniejszy dla nas jest klient: zarówno emitent, jak i widz. Ten ostatni jest końcowym krytykiem naszych programów. To właśnie dzięki głosom widzów nasze seriale: „Ojciec Mateusz”, „Ranczo”, „Świat według Kiepskich”, „Lombard. Życie pod zastaw”, czy „Sprawiedliwi. Wydział kryminalny” były wielokrotnie nagrodzane Telekamerami w plebiscycie tygodnika „Tele Tydzień”.

Nasze produkcje zdobywają też nominacje i najważniejsze nagrody branżowe. „Prokurator” i dwa sezony serialu „Wataha” zwyciężyły w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny podczas rozdania Polskich Nagród Filmowych ORŁY (w 2016, 2018 i 2020 roku). „Wataha”, jako jedyny polski serial, znalazła się na 15. miejscu w rankingu 50 najlepszych seriali międzynarodowych The Times. Ponad kompozytor Łukasz Targosz odebrał statuetkę Fryderyka za muzykę do 3. sezonu serialu „Wataha” w kategorii Album Roku Muzyka Filmowa, Teatralna, Ilustracyjna.

Mamy także sukcesy za granicą. W 2019 roku serial „Znaki” zwyciężył w kategorii Najlepsza seria internetowa na prestiżowym festiwalu Los Angeles Film Awards (LAFA), znalazł się wśród zdobywców Silver Award w konkursie kina niezależnego Latitude Film Awards, a podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego THE BUDDHA (TBIFF) zajął pierwsze miejsce w kategorii Najlepszy serial telewizyjny.

Kompleksowe zaplecze technologiczne

Spółkami infrastrukturalnymi Grupy kapitałowej są ATM System oraz ATM Studio. Pierwsza z nich posiada kompleksowe zaplecze technologiczne – wozy realizacyjne HD, sprzęt zdjęciowy i dźwiękowy, oświetlenie filmowe oraz sceniczne, a także systemy postprodukcji. Z kolei ATM Studio zarządza budynkiem posiadającym sześć studiów telewizyjnych wraz z zapleczem magazynowym oraz biurami.

Wszystkie gatunki telewizyjne

Realizujemy każdy gatunek telewizyjny. Zaczynaliśmy od reklam, dokumentów i reportaży. Doskonaliliśmy się na programach muzycznych i publicystycznych. Rozgłos przyniosły nam seriale „Świat według Kiepskich” i „Pierwsza miłość”, a także liczne teleturnieje, m.in. „Awantura o kasę” czy „Moment prawdy”. Rozwój technologiczny zawdzięczamy produkcji programów z gatunku reality show: „Dwa Światy” i „Bar” (sześć edycji). Uznanie i popularność przyniosły nam seriale: „Fala zbrodni”, „Ranczo”, „Ojciec Mateusz” i „Pitbull”. Szczególny prestiż na rynku zyskaliśmy dzięki serialowi sensacyjnemu „Wataha”, wyprodukowanemu dla HBO Europe, czy serialowi z gatunku political fiction „Ekipa”. Jako producent lub koproducent mamy też na koncie filmy fabularne m.in.: „Pitbull”, „Dlaczego nie!”, „Ranczo Wilkowyje”, a także „Milion dolarów”, „Miasto z morza”, „Weekend”, „Syberiada”. Licencje na wiele naszych programów sprzedaliśmy do kilkunastu krajów na różnych kontynentach świata.

Najlepsi i najbardziej doświadczeni twórcy w branży

Pracujemy z najlepszymi i najbardziej doświadczonymi twórcami w branży. Na naszej bardzo długiej liście są światowej sławy reżyserzy, scenarzyści, producenci oraz plejada znanych i lubianych aktorów.

0

produkcji na antenie

0

godzin programu wyprodukowanych w 2023 roku

0

widzów naszych produkcji w 2023 roku

Nasze spółki