ATM grupa

MENU

Scenarzysta ,,Ojca Mateusza” tym razem o zaginionych

Adam Cioczek, pisarz i jeden ze współautorów scenariusza serialu ,,Ojciec Mateusz” wydał swoją drugą powieść. 

„Zamieć” – bo taki nosi tytuł – opowiada o losach zaginionych. Inspirowana jest autentycznymi, ludzkimi historiami. Patronat nad tym wydawnictwem objęła Fundacja „Itaka”. Ta literacka historia odsłania losy trzech osób, które przepadają bez śladu. Jej bohaterami są: młody student, którego szuka ojciec; Janek, niedoszły maturzysta; dojrzały mężczyzna z dwudziestoletnim stażem małżeńskim.

– Przeczytałem „Zamieć” z zapartym tchem – zdradza Artur Żmijewski, serialowy ojciec Mateusz. – Jest to książka, która pochłania czytelnika już od pierwszych zdań. Sposób prowadzenia narracji i sprawność, z jaką Adam Cioczek przeprowadza nas przez kolejne punkty zwrotne, nie pozwala oderwać się od lektury. Każdy kolejny rozdział, tej wielowątkowej historii, ujawnia tajemnice, z którymi autor niezwykle umiejętnie i błyskotliwie konfrontuje swoich bohaterów. Jednocześnie z wielkim wyczuciem opisuje ich rozterki duchowe, prowokując czytelnika do głębokiej i wnikliwej refleksji. Piękna i mądra opowieść o poszukiwaniu miejsca na ziemi, o odkrywaniu sensu życia i własnej tożsamości!
Autor ,,Zamieci” ukończył studia scenariopisarskie w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest także absolwentem Filozofii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zachęcamy do lektury.

Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy