ATM grupa

MENU

„Ojciec Mateusz”: Wiosna w Sandomierzu pachnie miłością!

W nowej serii „Ojca Mateusza” policjanci z sandomierskiej komendy i nieoceniony Mateusz (Artur Żmijewski) będą mieli ręce pełne roboty. Razem rozwiążą wiele intrygujących i zawiłych zagadek kryminalnych. W tym sezonie nie zabraknie też bulwersujących afer obyczajowych oraz… miłosnych uniesień.

Za sprawą rehabilitantki Heleny (Olga Barej) serce zabije mocniej aspirantowi Marianowi Marczakowi (Artur Pontek), inspektora Oresta Możejkę (Piotr Polk) zauroczy nowa sąsiadka Martyna (Katarzyna Maciąg), a jego syn Dominik (Antonii Tyszkiewicz) zacznie wzdychać do Tosi (Oliwia Ogorzelska). Miłosne perypetie nie ominą też Ewy Kobylickiej (Edyta Olszówka) i Wojtka (Kuba Wesołowski). Ich pierwsza rocznica poznania, o włos nie zakończy się poważnym kryzysem.

Do rewolucyjnych zmian dojdzie w życiu sierżanta Gibalskiego (Rafał Cieszyński). Na świecie w końcu pojawią się wyczekiwane bliźniaki. Zanim jednak do tego dojdzie, policjant będzie musiał stoczyć walkę z niebezpiecznym bandziorami. Potem przekona się, że ojcostwo to twardy kawałek chleba.

Mieszkańcami Sandomierza wstrząsną informacje o szanowanym chirurgu Andrzeju Kosowskim. Lekarz zostanie oskarżony o molestowanie stażystek w szpitalu. Do tragicznej zbrodni dojdzie też w nielegalnej świątyni hazardu. Mietek Nocul (Michał Piela) przekona się jak niebezpieczna może być nawet gra planszowa. Gdy policjant zacznie myśleć o sobie jak o Magu z gry i pojawi się na plebanii w pelerynie, Mateusz weźmie sprawy w swoje ręce. Lokalną społeczność zjednoczy zaś zniknięcie 10-letniej Gosi. Funkcjonariusze razem z ochotnikami ruszą na poszukiwania dziewczynki.

Sporo będzie się działo u babci Lucynki (Aleksandra Górska). Babcia spotka swoją pierwszą miłość i zdradzi powody rozstania. Wystartuje też w konkursie tańca. Ciemne chmury zgromadzą się nad Natalią (Kinga Preis). Gosposia w tajemniczych okolicznościach zniknie z plebanii i będzie podejrzewana o morderstwo! Kłopoty będzie miał też Mateusz. Po tym jak zostanie oskarżony o złamanie tajemnicy spowiedzi grozić mu będzie nawet ekskomunika. Na plebanii pojawi się nowy wikary.

Gościnnie w nowym sezonie wystąpią: Jacek Koman, Ewa Dałkowska, Piotr Machalica, Magdalena Lamparska, Krzysztof Janczar, Agnieszka Wosińska,  Michał Lesień, Alan Andersz, Dariusz Kordek, Paulina Gałązka, Agnieszka Wagner, Aleksandra Nieśpielak, Michał Malinowski, Adam Fidusiewicz. Magdalena Górska, Aleksandra Kisio oraz Jerzy Łapiński.

Nowe odcinki „Ojca Mateusza” w marcu w TVP 1.

 

 

Galeria zdjęć

Fot. Marzena Stokłosa/TVP
Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy