ATM grupa

MENU

„Ojciec Mateusz”: UFO w Sandomierzu

Późnym wieczorem plebanię odwiedza przerażona Florczakowa (Maria Maj). Twierdzi, że odwiedzili ją kosmici i prosi o nocleg. Zatroskany Mateusz idzie z Florczakową do jej domu. Na miejscu widać ślady włamania, zniknął też wartościowy krucyfiks. Kobieta boi się zostać w domu, ksiądz organizuje jej pokój w klasztorze.

W redakcji Justyna (Tamara Arciuch) ogląda przysłanego nocą maila z filmem z UFO. Traktuje to jako żart i nie zamierza zajmować się tematem.

Na komendzie Nocul przyjmuje kolejne zgłoszenie o kradzieży. Córka Turkawskiego (Małgorzata Sadowska) twierdzi, że z domu ojca zniknęło 60 tys. dolarów. Jej ojciec jest w szpitalu i mówi o dwóch ufoludkach. Możejko jedzie z nim porozmawiać. Justyna, która robi właśnie materiał o kłopotach szpitala, dowiaduje się o UFO. Jej asystent postanawia zająć się sprawą. Tyrawski pomaga stworzyć portret pamięciowy tajemniczych postaci. Redaktorka chce go opublikować w gazecie, by przestrzec przed przebierańcami – złodziejami.

Podczas gry w szachy Mateusz mówi Noculowi o kobiecie nawiedzonej przez obcych. Okazuje się, że to kolejna wieś gdzie widziano spodek i okradziono samotną, starszą osobę. Ludzie jednak szczerze wierzą, w przybyszów z kosmosu.

Natalia podczas zakupów na bazarku jest okradziona, ginie jej telefon i portfel. Razem z Mateuszem udaje się na komisariat. Możejko postanawia urządzić prowokację i w przebraniu kobiet iść z Noculem na bazar. Tymczasem w miejscowym lombardzie Natalia i ksiądz rozpoznają skradziony telefon gosposi. Wzywają policję, która w magazynie znajduje krucyfiks. Wieczorem funkcjonariusze dostają kolejne zgłoszenie o ataku UFO. Ofiarą jest starszy gospodarz. Krewki mężczyzna zaatakował kosmitów szpadlem i jednego zranił w nogę. Ustalają też, że właściciel lombardu 10 lat wcześniej zamieszany był w sprawę napadów z niejakim Pajacem, który niedawno opuścił więzienie.

Możejko i Nocul znów przebierają się za kobiety i idą na bazar. Tym razem trafiają na złodziei i ruszają w pościg. Ujmują Pajaca, drugi kulejący mężczyzna ucieka. Pajac przyznaje się do kradzieży, o UFO nic nie wie. Policja sprawdza czy zaatakowany „kosmita” nie zgłosił się do szpitala.

Mateusz na plebanii rozmawia z Emilką, która robi zakupy przez internet. Od studenta geodety dostała login i hasło, które umożliwia tanie zakupy w USA. Ksiądz przygląda się liście wcześniejszych zakupów i widzi stroje kosmitów. Jedzie do internatu gdzie mieszkają studenci. Jeden z nich  przyznaje się do zabawy w UFO i kradzieże.

Morus dzwoni do Możejki i nakazuje mobilizację, pod Sandomierzem zobaczono prawdziwy obcy obiekt latający…

Odc. „Ufo” w czwartek o 20.30 w TVP 1.

Galeria zdjęć

Fot. Marzena Stokłosa

Wideo

Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy