ATM grupa

MENU

„Ojciec Mateusz”: Kim jest tajemnicza znajoma Wojtka?

Zakochana Ewa (Edyta Olszówka) wraz z Wojtkiem (Kuba Wesołowski) udają się na spacer. Wojtek próbuje co chwila chwycić ukochaną za rękę, ale Ewa mu nie pozwala, co bardzo go bawi. Okazuje się, że Ewa nie bardzo umie chodzić z kimś za rękę. Wojtek z rozkoszą wyjaśnia jej tę technikę. Jadąc do pracy, Ewa dostrzega Wojtka obejmującego młodą dziewczynę. Kim ona jest dla Wojtka?

W Sandomierzu pojawiają się filmowcy, którzy chcą nakręcić reportaż o mieszkańcach miasta. Najbardziej podekscytowana projektem jest Natalia, prowadząca w lokalnym czasopiśmie kącik kulinarny. Kiedy dowiaduje się, że filmowcy zamierzają ją nagrać nie kryje swego zadowolenia.

Mateusz obiecuje pomóc filmowcom przy realizacji zdjęć w mieszkaniu kolekcjonera sztuki Zenona Nagórskiego (Jan Janga Tomaszewski). Kolekcjonera peszą kamery, a obecność proboszcza ma sprawić, że gospodarz poczuje się pewniej i bezpieczniej. Przed domem Nagórskiego filmowcy i Mateusz natykają się na Bogdana Szarka (Robert Czebotar). Artysta metaloplastyk ma pretensje do twórców dokumentu, że nie umieścili go w swoim grafiku i rrobi filmowcom awanturę. Szczególne boli go, że zamiast niego przed kamerą wystąpi inny artysta – Seweryn Kulik (Artur Kaźmiruk). Szarek twierdzi, że dla jego rywala liczą się przede wszystkim pieniądze i lansowanie swojej osoby. Kiedy filmowcy pojawiają się w mieszkaniu Kulika dokonują przerażającego odkrycia. Ciało artysty leży w kałuży krwi…

Odc. „Filmowcy” w czwartek o 20.30 w TVP 1.

 

Galeria zdjęć

Fot. Marzena Stokłosa
Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy