ATM grupa

MENU

„Ojciec Mateusz”: Hippisi na plebanii

Na plebanii pojawiają się radośni hipisi: Miriam (Karolina Piechota) i Andrzej (Arkadiusz Smoleński) i proszą o nocleg. Babcia i Natalia są zaciekawione ich wyglądem. Babcia zwierza się, że sama była w młodości hipiską. Nieznajomi rozbijają namiot w ogródku. Pluskwa przyłapuje babcię, jak pali skręta z gośćmi. Ku niezadowoleniu Natalii nastrój hipisowski udziela się na całej plebanii. Babcia w stanie nirwany zamierza naprawiać świat, a Pluskwa zostaje gitem. Rano okazuje się, że młodzi zniknęli, a pod namiotem została wykopana głęboka dziura. Natalia rozpacza, że ukradziono jej cebulki tulipanów. Czy tylko?
U Mietka i Basi zjawia się ex-kryminalista Zenek Polepa (Piotr Więcławski) i zaprasza ich na chrzciny swojego dziecka. Nocul, który utrzymuje, że nie zna mężczyzny, otrzymuje propozycję zostania ojcem chrzestnym. Basia podejrzewa, że to jakiś oszust.
Dziubak porządkuje policyjne archiwum i w każdej sprawie doszukuje się gotowego scenariusza na film. Mietek zleca mu ustalenie, kim jest Zenon Polepa.
Mateusz odwiedza dom księży emerytów i spotyka się z księdzem Stanisławem Zalewskim (Wacław Szklarski), który był wikarym u poprzedniego proboszcza. Okazuje się, że 25 lat temu odbywał się w Sandomierzu Festiwal Młodzieży Oazowej i młodzież biwakowała na terenie plebanii.
Na wolność po 25 latach wychodzi Arkadiusz Rybik (Maciej Winkler) skazany za zabicie policjanta i podejrzany o kradzież bezcennych ikon. W lesie pod Miłkowem zostają znalezione zwłoki mężczyzny, a przy nich zapłakana kobieta. Na miejscu zjawia się Mateusz…
W odcinku zobaczymy też Mateusza Rusina w roli Grzegorza Wawrzaka (przyjaciel ofiary).

Odc. „Hippisi” w czwartek o 20.30 w TVP1

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy