Ruszają produkcje w nowo otwartym centrum produkcji filmowo-telewizyjnej ATM Studio (ATM Grupa SA).

Wytwórnia filmowa ATM Studio w warszawskim Wawrze, która właśnie rozpoczęła działalność to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i w tej części Europy: – Jesteśmy gotowi na realizację projektów telewizyjnych z udziałem publiczności, a także seriali, filmów fabularnych czy dużych wydarzeń artystycznych – mówi Robert Mościcki, członek zarządu ATM Studio i wylicza przewagę nad lokalną konkurencją: – Dzięki światłowodom mamy możliwość realizacji emisji telewizyjnej w jakości HD, do wszystkich stacji w Polsce, ale także na cały świat. Obiekt został zaprojektowany i wybudowany jako studyjny kompleks produkcji filmowo-telewizyjnych, a nie przebudowany lub adaptowany na przykład ze starych magazynów fabrycznych czy siedziby radia. Jest pierwszym w Polsce, w którym realizacja nagrań jest możliwa bez wspomagania agregatów prądotwórczych. Zasilanie zapewniają dwie stacje transformatorowe o mocy 2 megawaty każda. Centrum oprócz kilku hal zdjęciowych, z których największa ma 1500 m kw., to również charakteryzatornie – każda ze stanowiskami fryzjerskimi, zaplecze w pełni wyposażonych garderób, magazyny scenografii, kostiumów, sprzętu zdjęciowego oraz oświetlenia, studia postprodukcyjne i powierzchnie biurowe. Budynek spełnia standardy biurowca klasy A+ – podkreśla Mościcki.

Pierwsza produkcja, która będzie w nim realizowana, to „The Voice of Poland”, przygotowywana dla TVP 2 przez firmę Rochstar. Właśnie rozpoczęto montaż świateł i scenografii. Potem będą nagrania etapu „Bitwa”, a 29 października pierwsza emisja etapu „Live”. Ponadto Rochstar przenosi tam także swoją dotychczasową siedzibę: – ATM Studio to największe studia telewizyjne w Polsce, a my od lat produkujemy największe programy telewizyjne – wyjaśnia Rinke Rooyens, szef i właściciel Rochstara. – Naturalnym jest więc, że chcemy pracować w ATM. Zaczynamy od „ The Voice of Poland”, ale mamy nadzieję, ze nasza współpraca będzie zmierzała ku wspólnym produkcjom i w przyszłości razem stworzymy jeszcze dużo, fantastycznych programów – dodaje Rooyens.

Wkrótce w studio w Wawrze będą też realizowane zdjęcia do nowej serii „Rancza”. Jego scenograf Janusz Sosnowski, a także twórca scenografii do znanych filmów jak m.in. „Quo Vadis, czy nowej koprodukcji ATM Grupy – „Syberiada Polska” (premiera w 2012 roku), uważa, że od dawna brakowało w Warszawie takiego miejsca: – Znam chyba wszystkie europejskie studia filmowe – mówi Sosnowski. – Niektóre mają prawie sto lat. Wiele się rozbudowuje, na ogół  przez dodawanie pojedynczych hal zdjęciowych. Nowe powstają rzadko, najczęściej w sporej odległości od stolicy kraju, a ich atrakcyjność z tego względu bywa dyskusyjna. Wszystkie studia mają na swoim terenie tzw. backlot, czyli wolną przestrzeń przeznaczoną na budowę dekoracji plenerowych. Mają także warsztaty budowy oraz magazyny i pracownie. Na tym tle nowe studia ATM są czymś wyjątkowym. Są zgrupowane w jednym dobrze zaprojektowanym budynku, w bardzo dobrym punkcie miasta, mają rezerwę terenu, gdzie mogą powstać zarówno warsztaty i magazyny, jak i wspomniane dekoracje plenerowe. To obiekt o dużej atrakcyjności – dla twórców, ekip i księgowych – dodaje Sosnowski.

Centrum otwarte jest również na produkcję reklamową. Agencja Brasil i dom produkcyjny Propeller Film realizują tam właśnie zdęcia do spotu Eurobanku: – Rozmiar hal zdjęciowych robi wrażenie – ocenia Justyna Trzeciak, kierownik produkcji Propeller Film. – W Warszawie nie ma hal zdjęciowych o tak dużej powierzchni. A mniejsze, które są, bywają bardzo oblegane i trudno się wbić na zdjęcia. Przy szybkim tempie produkcji w reklamie jest to nierzadko problemem. Ponadto studia ATM są bardzo profesjonalnie przygotowane. Mają dobrą akustykę, cała góra hal jest przystosowana do podwieszanego oświetlenia. W innych halach bywa z tym różnie, a dobre oświetlenie to podstawa – podkreśla Trzeciak.

W budynku swoją siedzibę będą miały także spółki ATM Grupy SA: ATM System, dysponująca nowoczesnym zapleczem technologicznym na potrzeby produkcji telewizyjnej i obsługi imprez; ATM FX, specjalizująca się w realizacji filmowych efektów specjalnych (właśnie zakończyła kompleksową realizację efektów specjalnych do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana – „Bitwa Warszawska 1920r”).

Zaplecze technologiczne ATM Studio umożliwia także organizację dużych koncertów i eventów. W centrum będzie działała również restauracja, bar, kawiarnia.

W sumie w wytwórni najemcami powierzchni jest już dziesięć firm. W pobliżu swój hotel buduje sieć Hilton– inwestycja  ma być oddana do użytku jesienią 2013 roku.

 

********

Wytwórnia filmowa w Wawrze o łącznej powierzchni 14 tys. m kw.  to biura, hale zdjęciowe, studia telewizyjne, zaplecze produkcyjne i postprodukcyjne, sala kinowa oraz gastronomia. W największej hali o powierzchni 1,5 tys. m kw. będą realizowane duże widowiska telewizyjne z udziałem publiczności bądź duże produkcje filmowe, w czterech halach po 800 m kw każda będą realizowane m.in. teleturnieje, filmy, seriale. Projekt obejmuje również halę o powierzchni 500 m kw., dedykowaną dla produkcji reklamowej i teatru telewizji. Na zapleczu będą się znajdować magazyny scenografii i sprzętu oraz dwie transformatorowe stacje zasilające (każda o mocy 2 megawaty). Infrastruktura teleinformatyczna umożliwia transmisję telewizyjną na żywo, z każdej hali w jakości HD do wszystkich stacji telewizyjnych.

Poleć znajomemu:Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Kontakt dla mediów

Katarzyna Madey
PR Manager
kmadey@atmgrupa.pl
22 507 97 21
atmgrupa.pl
Paulina Wajdziak
Komunikacja z mediami

pwajdziak@atmgrupa.pl
+48 601 793 915
atmgrupa.pl

Najnowsze informacje

15/09/2011  Rusza centrum produkcji filmowo-telewizyjnej ATM Studio
 		
 		

Ruszają produkcje w nowo otwartym centrum produkcji filmowo-telewizyjnej ATM Studio (ATM Grupa SA).

Wytwórnia filmowa ATM Studio w warszawskim Wawrze, która właśnie rozpoczęła działalność to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce i w tej części Europy: - Jesteśmy gotowi na realizację projektów telewizyjnych z udziałem publiczności, a także seriali, filmów fabularnych czy dużych wydarzeń artystycznych – mówi Robert Mościcki, członek zarządu ATM Studio i wylicza przewagę nad lokalną konkurencją: - Dzięki światłowodom mamy możliwość realizacji emisji telewizyjnej w jakości HD, do wszystkich stacji w Polsce, ale także na cały świat. Obiekt został zaprojektowany i wybudowany jako studyjny kompleks produkcji filmowo-telewizyjnych, a nie przebudowany lub adaptowany na przykład ze starych magazynów fabrycznych czy siedziby radia. Jest pierwszym w Polsce, w którym realizacja nagrań jest możliwa bez wspomagania agregatów prądotwórczych. Zasilanie zapewniają dwie stacje transformatorowe o mocy 2 megawaty każda. Centrum oprócz kilku hal zdjęciowych, z których największa ma 1500 m kw., to również charakteryzatornie – każda ze stanowiskami fryzjerskimi, zaplecze w pełni wyposażonych garderób, magazyny scenografii, kostiumów, sprzętu zdjęciowego oraz oświetlenia, studia postprodukcyjne i powierzchnie biurowe. Budynek spełnia standardy biurowca klasy A+ - podkreśla Mościcki.

Pierwsza produkcja, która będzie w nim realizowana, to „The Voice of Poland”, przygotowywana dla TVP 2 przez firmę Rochstar. Właśnie rozpoczęto montaż świateł i scenografii. Potem będą nagrania etapu „Bitwa”, a 29 października pierwsza emisja etapu „Live”. Ponadto Rochstar przenosi tam także swoją dotychczasową siedzibę: - ATM Studio to największe studia telewizyjne w Polsce, a my od lat produkujemy największe programy telewizyjne – wyjaśnia Rinke Rooyens, szef i właściciel Rochstara. - Naturalnym jest więc, że chcemy pracować w ATM. Zaczynamy od „ The Voice of Poland”, ale mamy nadzieję, ze nasza współpraca będzie zmierzała ku wspólnym produkcjom i w przyszłości razem stworzymy jeszcze dużo, fantastycznych programów – dodaje Rooyens.

Wkrótce w studio w Wawrze będą też realizowane zdjęcia do nowej serii „Rancza”. Jego scenograf Janusz Sosnowski, a także twórca scenografii do znanych filmów jak m.in. „Quo Vadis, czy nowej koprodukcji ATM Grupy – „Syberiada Polska” (premiera w 2012 roku), uważa, że od dawna brakowało w Warszawie takiego miejsca: - Znam chyba wszystkie europejskie studia filmowe – mówi Sosnowski. - Niektóre mają prawie sto lat. Wiele się rozbudowuje, na ogół  przez dodawanie pojedynczych hal zdjęciowych. Nowe powstają rzadko, najczęściej w sporej odległości od stolicy kraju, a ich atrakcyjność z tego względu bywa dyskusyjna. Wszystkie studia mają na swoim terenie tzw. backlot, czyli wolną przestrzeń przeznaczoną na budowę dekoracji plenerowych. Mają także warsztaty budowy oraz magazyny i pracownie. Na tym tle nowe studia ATM są czymś wyjątkowym. Są zgrupowane w jednym dobrze zaprojektowanym budynku, w bardzo dobrym punkcie miasta, mają rezerwę terenu, gdzie mogą powstać zarówno warsztaty i magazyny, jak i wspomniane dekoracje plenerowe. To obiekt o dużej atrakcyjności – dla twórców, ekip i księgowych – dodaje Sosnowski.

Centrum otwarte jest również na produkcję reklamową. Agencja Brasil i dom produkcyjny Propeller Film realizują tam właśnie zdęcia do spotu Eurobanku: - Rozmiar hal zdjęciowych robi wrażenie – ocenia Justyna Trzeciak, kierownik produkcji Propeller Film. – W Warszawie nie ma hal zdjęciowych o tak dużej powierzchni. A mniejsze, które są, bywają bardzo oblegane i trudno się wbić na zdjęcia. Przy szybkim tempie produkcji w reklamie jest to nierzadko problemem. Ponadto studia ATM są bardzo profesjonalnie przygotowane. Mają dobrą akustykę, cała góra hal jest przystosowana do podwieszanego oświetlenia. W innych halach bywa z tym różnie, a dobre oświetlenie to podstawa – podkreśla Trzeciak.

W budynku swoją siedzibę będą miały także spółki ATM Grupy SA: ATM System, dysponująca nowoczesnym zapleczem technologicznym na potrzeby produkcji telewizyjnej i obsługi imprez; ATM FX, specjalizująca się w realizacji filmowych efektów specjalnych (właśnie zakończyła kompleksową realizację efektów specjalnych do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana – „Bitwa Warszawska 1920r”).

Zaplecze technologiczne ATM Studio umożliwia także organizację dużych koncertów i eventów. W centrum będzie działała również restauracja, bar, kawiarnia.

W sumie w wytwórni najemcami powierzchni jest już dziesięć firm. W pobliżu swój hotel buduje sieć Hilton– inwestycja  ma być oddana do użytku jesienią 2013 roku.

 

********

Wytwórnia filmowa w Wawrze o łącznej powierzchni 14 tys. m kw.  to biura, hale zdjęciowe, studia telewizyjne, zaplecze produkcyjne i postprodukcyjne, sala kinowa oraz gastronomia. W największej hali o powierzchni 1,5 tys. m kw. będą realizowane duże widowiska telewizyjne z udziałem publiczności bądź duże produkcje filmowe, w czterech halach po 800 m kw każda będą realizowane m.in. teleturnieje, filmy, seriale. Projekt obejmuje również halę o powierzchni 500 m kw., dedykowaną dla produkcji reklamowej i teatru telewizji. Na zapleczu będą się znajdować magazyny scenografii i sprzętu oraz dwie transformatorowe stacje zasilające (każda o mocy 2 megawaty). Infrastruktura teleinformatyczna umożliwia transmisję telewizyjną na żywo, z każdej hali w jakości HD do wszystkich stacji telewizyjnych.