ATM grupa

MENU

ATM Grupa producentem fabularnego debiutu reżyserskiego Kamili Tarabury!

Dagmara Domińczyk, Katarzyna Warnke i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik razem na ekranie w filmie Rzeczy niezbędne!

Rzeczy niezbędne to powrót ATM Grupy do zainteresowania kinem artystycznym i kolejna współpraca z młodą reżyserką Kamilą Taraburą. Po docenionym przez branżę serialu Absolutni debiutanci, który otrzymał nominacje do Paszportów Polityki, Bestsellerów Empiku i Polskich Nagród Filmowych ORŁY, przyszedł czas na jej debiutancki film pełnometrażowy. Opieką artystyczną objęła ten projekt Agnieszka Holland.

Inspirujące kino środka

Kamila Tarabura zadebiutowała krótkometrażowym filmem Chodźmy w noc, nagrodzonym w 2020 roku przez jury Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który znalazł się na tzw. długiej liście oscarowej. Pracowała też z Agnieszką Holland przy głośnej Zielonej granicy.

– Producenci są po to, aby wspierać talenty – mówi Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy. – Wyprodukowaliśmy z Kamilą pełen młodzieńczej energii, doskonale przyjęty przez krytykę i widzów, serial Absolutni debiutanci. Teraz realizujemy, we współpracy z niemieckim partnerem RIVA Film, jej pierwszy pełnometrażowy film. Kamila przyciąga do swojego zespołu znakomitych twórców, świetnie prowadzi aktorki i aktorów. Rzeczy niezbędne są udaną próbą „kina środka”, nowocześnie opowiedzianą historią, wciągającą w emocje bohaterek. Ma szansę przyciągnąć widzów i zainspirować ich do refleksji. Jestem dumny, że ATM towarzyszy temu projektowi – dodaje.

Rzeczy niezbędne wpisują się w nurt kina drogi. To historia kobiet, które wyruszają w podróż do miasteczka, gdzie dorastały, aby skonfrontować się ze swoją przeszłością; zamknąć niezałatwione sprawy, które kładą się cieniem na ich życiu. W głównej roli wystąpiła Dagmara Domińczyk, znana z amerykańskich filmów i seriali m.inSukcesjaPriscilla. Obok niej – Katarzyna Warnke, która jest także współautorką scenariusza. Wybornego kobiecego tercetu aktorskiego dopełnia Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.

 

O Rzeczach niezbędnych i nie tylko Dagmara Domińczyk opowiada w najnowszym wydaniu miesięcznika Zwierciadło.

 

Obsada i ekipa

Producent: ATM Grupa, RIVA FILMPRODUKTION GmbH

Koproducenci: CANAL+, ATM System, Studio Wajda

Reżyseria: Kamila Tarabura

Zdjęcia: Tomasz Naumiuk

Scenariusz: Kamila Tarabura, Katarzyna Warnke

Obsada: Dagmara Domińczyk, Katarzyna Warnke, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik

Film współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej i Filmforderung Hamburg Schleswig-Holstein GmbH

Film realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PREMIERA filmu planowana jest na drugą połowę 2024 roku.

 

 

 

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje

ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników opłat za udział w programach ani castingach.

W związku z docierającymi do nas wiadomościami o próbach podszywania się pod ATM Grupa S.A. informujemy, że ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników i potencjalnych uczestników ŻADNYCH opłat za udział w programach czy castingach do tych programów.

Apelujemy o ostrożność.

X