ATM grupa

MENU

Nominacja do Paszportów Polityki dla Kamili Tarabury i Niny Lewandowskiej za „Absolutnych debiutantów”!

Jesteśmy naprawdę dumni! Kamila Tarabura i Nina Lewandowska zostały nominowane do Paszportów Polityki 2023 w kategorii Film za serial Absolutni debiutanci, który zrealizowaliśmy razem dla Netflixa! Trzymamy kciuki za wygraną!

Wśród nominowanych do tej prestiżowej nagrody w kategorii Film, oprócz Tarabury i Lewandowskiej, znaleźli się Paweł Maślona za film Kos oraz Dorota Kobiela-Welchman za Chłopów. Zwycięzcę poznamy już 16 stycznia 2024 roku.

W uzasadnieniu nominacji dla Tarabury i Lewandowskiej czytamy: „Łączy je wrażliwość i podobny typ zainteresowań krążących wokół relacji rodzinnych, skupionych na śledzeniu tego, czym jest bliskość i przyjaźń. Razem zrealizowały krótkometrażową fabułę Chodźmy w noc wyróżnioną na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz doskonale przyjęty sześcioodcinkowy serial Absolutni debiutanci dla Netflixa, zmysłowo i z wyczuciem opisujący moment dorastania, nastoletnich poszukiwań tożsamości. Krytycy dostrzegli śmiałe nawiązania m.in. do klimatów Marzycieli, Tamtych dni, tamtych nocy oraz kina autorskiego lat 90.”.

O serialu Absolutni debiutanci

Absolutni debiutanci to pełen emocji serial dla fanów historii o dorastaniu, poszukiwaniu wolności, spełnianiu marzeń, ale przede wszystkim o wyborach, które nieodwracalnie oddzielają nastoletnie życie od dorosłości.

Lato, polskie morze. Dziewiętnastoletnia Lena (Martyna Byczkowska) i jej najlepszy przyjaciel Niko (Bartek Deklewa), którzy dzielą wspólną pasję do kina, tego właśnie lata odkryją, że łączy ich nie tylko hobby… Są nad morzem, gdzie kręcą odważny film o miłości, by dostać się do szkoły filmowej. Wtedy na horyzoncie pojawia się nieznajomy z obozu sportowego – wolny i buntowniczy Igor (Jan Sałasiński). We troje przeżyją zachwyt, pożądanie i całkowitą, nieskrępowaną wolność. To będą ostatnie takie wakacje.

Absolutni debiutanci to odważna opowieść o sile przyjaźni, młodzieńczych miłościach, uczuciach, fascynacjach i wybuchających namiętnościach, jak również o pragnieniu bliskości i akceptacji niezależnie od wieku. Młodzieńcze niepokoje i marzenia głównych bohaterów przeplatają się z burzliwymi historiami rodziców, którzy sami próbują odnaleźć pasję i spełnienie.

O twórczyniach

Nina Lewandowska jest scenarzystką, Kamila Tarabura – scenarzystką i reżyserką. Razem zrealizowały krótkometrażową fabułę Chodźmy w noc wyróżnioną na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz serial Absolutni debiutanci.

 

Kamila Tarabura to urodzona w 1990 roku reżyserka i scenarzystka. Zadebiutowała filmem krótkometrażowym Chodźmy w noc, który w 2020 roku został nagrodzony przez jury Warszawskiego Festiwalu Filmowego w kategorii Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy. Jest reżyserką licznych teledysków, reklam, kampanii społecznych. Warsztat filmowy szkoliła pod okiem cenionych reżyserów. Była asystentką m.in. Jana Komasy i Claire Denis. Jako współreżyserka pracowała z Agnieszką Holland przy głośnej, nagrodzonej na Festiwalu Filmowym w Wenecji, Zielonej granicy. 25 października na Netflixie miał premierę sześcioodcinkowy serial coming of age Absolutni Debiutanci, autorstwa Tarabury i Niny Lewandowskiej. Jednocześnie Tarabura jest współreżyserką serialu (razem z Katarzyną Warzechą). Obecnie młoda reżyserka pracuje nad swoim pełnometrażowym debiutem fabularnym, zainspirowanym słynnym reportażem Mokradełko Katarzyny Surmiak-Domańskiej. Scenariusz do filmu napisała wspólnie z aktorką Katarzyną Warnke. Film produkuje ATM Grupa.

 

Nina Lewandowska to urodzona w 1995 roku absolwentka scenariopisarstwa w PWSFTViT w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zbierała w writers’ roomach seriali premium w Canal+ Series Lab, HBO i Netflix. Autorka scenariusza do filmu Chodźmy w noc (reż. Kamila Tarabura), który zdobył nagrodę dla Najlepszego Aktorskiego Filmu Krótkometrażowego na 36. Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym i jako jedyny polski short fabularny w 2021 roku walczył o Oscarową shortlistę. 25 października na Netflixie miał premierę sześcioodcinkowy serial coming of age Absolutni Debiutanci, którego Lewandowska jest współautorką. Obecnie rozwija autorskie koncepcje seriali premium i pracuje jako scenarzystka gry w firmie Zakazane.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje

ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników opłat za udział w programach ani castingach.

W związku z docierającymi do nas wiadomościami o próbach podszywania się pod ATM Grupa S.A. informujemy, że ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników i potencjalnych uczestników ŻADNYCH opłat za udział w programach czy castingach do tych programów.

Apelujemy o ostrożność.

X