ATM grupa

MENU

Złoto w Londynie dla zdjęć z kalendarza ATM Grupy 2023!

INFORMACJA PRASOWA

Szymon Brodziak został uhonorowany Złotą Nagrodą za zdjęcia do kalendarza ATM Grupy „Kadry z filmów, które nigdy nie powstały” w międzynarodowym konkursie London Photography Awards, w kategorii People Photography / Celebrities. Jesteśmy dumni!

Nagroda London Photography Awards dla Szymona Brodziaka jest nie tylko docenieniem jego talentu i pasji, ale również świadectwem uznania ze strony międzynarodowych ekspertów z dziedziny fotografii.

„Złota Nagroda w dla kalendarza ATM Grupy 2023 w międzynarodowym konkursie London Photography Awards to dowód na to, że Kadry z filmów, które nigdy nie powstały z udziałem gwiazd polskiego kina, przemawiają do wyobraźni i wrażliwości odbiorców również zagranicą. To piękna i kreatywna wizytówka Polski”, mówi Szymon Brodziak.

O konkursie

London Photography Awards jest międzynarodowym konkursem, który nagradza fotografów za ich wyjątkową twórczość i umiejętność wyrażania się przez obrazy. To także wyjątkowa platforma promująca artystów, którzy dzięki własnym umiejętnościom i kreatywności potrafią wprowadzić swoje pomysły w życie, uwieczniając je na fotografii. Misją twórców LPA jest promowanie artystycznej innowacyjności w dziedzinie fotografii oraz stworzenie międzynarodowego dialogu. Ich zdaniem „pojedyncze zdjęcie ma moc przekraczania barier językowych i narodowościowych, stając się prawdziwie wielokulturowym poprzez opowiadanie swojej własnej historii”. W London Photography Awards mogą brać udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Tegoroczna edycja konkursu to aż 3 800 zgłoszeń z ponad 55 krajów, w tym z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Włoch, Japonii, Szwajcarii, Hiszpanii, Australii, Kanady, Holandii, Francji i wielu innych. To znaczące zainteresowanie potwierdza globalne znaczenie London Photography Awards i międzynarodową rangę konkursu.

Jury konkursu, składające się z właścicieli prestiżowych galerii, wydawców, redaktorów i znanych fotografów, miało trudne zadanie oceny, wyboru i nagrodzenia najlepszych prac w różnych kategoriach m.in.: architektura, czarno-białe zdjęcia, fotografia komercyjna, fotografia prasowa, sztuka współczesna, fotografie ukazujące piękno Londynu, natura, ludzie oraz kategoria specjalna.

Szymon Brodziak, oprócz nagrody za zdjęcia do kalendarza ATM, został jeszcze wyróżniony w 9. innych kategoriach. Gratulujemy!

O kalendarzu

„Jesteś tym, co widzisz”, mówi Szymon Brodziak i zgodnie z tym mottem robi swoje niepowtarzalne czarno-białe zdjęcia. Inspirują go kobiety, a jego monochromatyczne kadry słyną z tego, że podkreślają kobiece piękno.

Praca nad kalendarzem dla ATM Grupy była dla niego przygodą, ale i wyzwaniem: „Tworzenie kadrów z filmów, które nigdy nie powstały to esencja mojej fotograficznej działalności. Uwielbiam opowiadać historie i pokazywać emocje w czerni i bieli. W tym kontekście wiedziałem, że uchwycenie talentu aktorskiego moich bohaterek i bohaterów będzie dużym wyzwaniem, ale też wielkim zaszczytem i przygodą. Dlatego z entuzjazmem przyjąłem propozycję stworzenia kalendarza dla ATM Grupy na rok 2023”, mówi Brodziak.

Kalendarz ATM jest wydarzeniem wyłącznie artystycznym. Takie od samego początku było założenie prezesa ATM Grupy, Andrzeja Muszyńskiego, który jest pomysłodawcą kalendarza. Co roku drukujemy kilkaset sztuk kalendarza, które rozsyłane są do twórców filmowych, gwiazd polskiego kina, dziennikarzy oraz naszych współpracowników i kontrahentów. Kilka egzemplarzy kalendarza (z autografami gwiazd) przekazywanych jest na aukcję WOŚP.

Zobacz kalendarz ATM 2023 z wyjątkowymi fotografiami Szymona Brodziaka i odkryj piękno, które kryje się w każdym jego miesiącu!

O fotografie

Z wykształcenia ekonomista, z pasji fotograf, który został mistrzem czarno-białych zdjęć. O jego talencie można by mówić bez końca. Dla tych, którzy jeszcze nie znają twórczości Szymona Brodziaka, warto napisać, że zdobył najcenniejsze międzynarodowe nagrody w branży, a jego monochromatyczne fotografie, które wystawia na całym świecie, zachwycają krytyków i kolekcjonerów sztuki. Prace Brodziaka można oglądać i zamawiać w jego autorskich galeriach w Poznaniu i w Warszawie oraz online na: www.szymonbrodziak.com.

 

TE 8 ZDJĘĆ ZOSTAŁO ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU:

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje