ATM grupa

MENU

PREMIERA! Kalendarz ATM Grupa 2023 „Kadry z filmów, które nigdy nie powstały”

INFORMACJA PRASOWA

Już jest! Przed Wami 7. edycja kalendarza ATM Grupy na 2023 rok. Tym razem bawimy się konwencjami, tworzymy filmowe światy, które zatrzymał w kadrze ceniony na świecie fotograf Szymon Brodziak.

Brodziak mówi, że jego zdjęcia przypominają kadry z filmów, które nigdy nie powstały. Idąc tym tropem nasz nowy kalendarz nosi tytuł „Kadry z filmów, które nigdy nie powstały”. W rolach głównych wystąpili aktorki i aktorzy, o których jest teraz głośno: JACEK BELER, MARTYNA BYCZKOWSKA, MARIA DĘBSKA, JĘDRZEJ HYCNAR, BARTEK KOTSCHEDOFF, WERONIKA KSIĄŻKIEWICZ, MARTA NIERADKIEWICZ, ELIZA RYCEMBEL, PIOTR STRAMOWSKI, MASZA WĄGROCKA, AGNIESZKA WIĘDŁOCHA, TOMASZ ZIĘTEK.

O kalendarzu

„Jesteś tym, co widzisz”, mówi Szymon Brodziak i zgodnie z tym mottem robi swoje niepowtarzalne czarno-białe zdjęcia. Inspirują go kobiety, a jego monochromatyczne kadry słyną z tego, że podkreślają kobiece piękno.

Praca nad kalendarzem dla ATM Grupy była dla niego przygodą, ale i wyzwaniem:

„Tworzenie kadrów z filmów, które nigdy nie powstały to esencja mojej fotograficznej działalności. Uwielbiam opowiadać historie i pokazywać emocje w czerni i bieli. W tym kontekście wiedziałem, że uchwycenie talentu aktorskiego moich bohaterek i bohaterów będzie dużym wyzwaniem, ale też wielkim zaszczytem i przygodą. Dlatego z entuzjazmem przyjąłem propozycję stworzenia kalendarza dla ATM Grupy na rok 2023”, mówi Brodziak.

Kalendarz ATM jest wydarzeniem wyłącznie artystycznym. Takie od samego początku było założenie prezesa ATM Grupy, Andrzeja Muszyńskiego, który jest pomysłodawcą kalendarza. Co roku drukujemy kilkaset sztuk kalendarza, które rozsyłane są do twórców filmowych, gwiazd polskiego kina, dziennikarzy oraz naszych współpracowników i kontrahentów. Kilka egzemplarzy kalendarza (z autografami gwiazd) przekazywanych jest na aukcję WOŚP.

O fotografie

Z wykształcenia ekonomista, z pasji fotograf, który został mistrzem czarno-białych zdjęć. O jego talencie można by mówić bez końca. Dla tych, którzy jeszcze nie znają twórczości Szymona Brodziaka, warto napisać, że zdobył najcenniejsze międzynarodowe nagrody w branży, a jego monochromatyczne fotografie, które wystawia na całym świecie, zachwycają krytyków i kolekcjonerów sztuki. Prace Brodziaka można oglądać i zamawiać w jego autorskich galeriach w Poznaniu i w Warszawie oraz online na: www.szymonbrodziak.com

Ekipa

KONCEPCJA & ZDJĘCIA: Szymon Brodziak
ASYSTENT: Tomek Kordek
PRODUKCJA: Dorota Sikorska/Vizja Art, Sylwia Olech/ATM Grupa
STYLIZACJA: Anna Męczyńska, Jacek Mozolewski
MAKIJAŻ: Sławka Sadowska
FRYZURY: Darek Baranowski
SCENOGRAFIA: Marek Piotrowski
ASYSTENT: Janek Krenzel
FILM Z PLANU: Grzegorz Brylak, Piotr Kasprzak
PROJEKT GRAFICZNY: Maria Bożycka
KOREKTA: Ewa Mościcka

ZA POMOC W REALIZACJI SESJI DZIĘKUJEMY:
MMC Studio, Swarovski, Atelier Tomasz Ossoliński, Viola Piekut, Lilou,
Łukasz Jemioł, Paprocki & Brzozowski, Anna Orska,
Robert Kupisz, Tomaotomo, Vicher, CCC

a także:
ATM Studio, ATM System, ATM Virtual
oraz hotel Marriott Warszawa

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje