ATM grupa

MENU

Szymon Brodziak autorem zdjęć do kalendarza ATM Grupy 2023!

Informacja dla mediów

Chwalimy się! Szymon Brodziak, mistrz czarno-białej fotografii, został autorem zdjęć do 7. edycji kalendarza ATM Grupy!

O kalendarzu

„Jesteś tym, co widzisz”, mówi Szymon Brodziak i zgodnie z tym mottem robi swoje niepowtarzalne czarno-białe zdjęcia. Inspirują go kobiety, a jego monochromatyczne kadry słyną z tego, że podkreślają kobiece piękno.

Praca nad kalendarzem dla ATM Grupy była dla niego przygodą, ale i wyzwaniem. Przed jego obiektywem tym razem nie stanęły modelki, tylko znane i cenione aktorki oraz aktorzy – ich nazwiska poznacie w grudniu!

Fotografując Brodziak tworzy nowe światy. Jak sam mówi, jego zdjęcia przypominają kadry z filmów, które nigdy nie powstały. Idąc tym tropem nowy kalendarz ATM Grupy na 2023 rok nosi tytuł „Kadry z filmów, które nigdy nie powstały”.

Kalendarz ATM jest wydarzeniem wyłącznie artystycznym. Takie od samego początku było założenie prezesa ATM Grupy, Andrzeja Muszyńskiego, który jest pomysłodawcą kalendarza. Co roku drukujemy kilkaset sztuk kalendarza, które rozsyłane są do twórców filmowych, gwiazd polskiego kina, dziennikarzy oraz naszych współpracowników i kontrahentów. Kilka egzemplarzy kalendarza (z autografami gwiazd) przekazywanych jest na aukcję WOŚP.

O fotografie

Z wykształcenia ekonomista, z pasji fotograf, który został mistrzem czarno-białych zdjęć. O jego talencie można by mówić bez końca. Dla tych, którzy jeszcze nie znają twórczości Szymona Brodziaka, warto napisać, że zdobył najcenniejsze międzynarodowe nagrody w branży, a jego monochromatyczne fotografie, które wystawia na całym świecie, zachwycają krytyków i kolekcjonerów sztuki.

Pierwsza indywidualna wystawa Brodziaka odbyła się w 2002 roku w Krakowie. Można było na niej podziwiać portrety pierwszej muzy i obecnej małżonki fotografa.

Pierwszy album fotograficzny ONE Brodziak wydał w 2014 roku – jest w nim osobista dedykacja June Newton, żony legendarnego fotografa Helmuta Newtona. Szymon jest najmłodszym artystą i pierwszym Polakiem, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Rok wcześniej, podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, Brodziak został uznany przez jury Fashion TV Photographers Awards za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych. W 2019 roku potwierdził swoją pozycję w absolutnej światowej czołówce zdobywając pierwsze miejsce w konkursie World’s Top 10 Black&White Photographers, w którym międzynarodowa platforma One Eyeland wyłoniła 10 najlepszych na świecie twórców fotografii czarno-białej.

Został wyróżniony także nagrodą Johnnie Walker Keep Walking Award za ciągłe urzeczywistnianie swoich marzeń oraz pasję wyznaczania nowych ścieżek w poszukiwaniu piękna.

W Europie otrzymał liczne medale i wyróżnienia w kilku edycjach międzynarodowego konkursu Prix de la Photographie Paris, zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie, w tym tytuł najlepszego fotografa reklamowego roku 2016, natomiast w 2019 Złoty Medal za najnowszy album „Jesteś tym, co widzisz”.

W USA zdobył pierwsze miejsce w kategorii Moda w dwóch konkursach: International Photography Awards (2016) oraz Black & White Spider Awards (2016), który nagradza najlepsze zdjęcia monochromatyczne z całego świata.

W ostatnich latach prace Szymona Brodziaka zostały również nagrodzone na prestiżowych konkursach fotograficznych takich jak: Mono Visions London 2021, Tokyo International FotoAwards 2021, MUSE Photography Awards 2022 oraz New York Photography Awards.

W Europie fotografie Brodziaka zdobią ściany koneserów sztuki od Lizbony przez Monako, Paryż, Luksemburg aż po Mediolan i Skandynawię. Kolekcjonerzy z Hong Kongu, Nowego Jorku, Tokio, czy Meksyku również zabiegają o jego sygnowane czarno-białe prace.

Prace Szymona Brodziaka można oglądać i zamawiać w jego autorskich galeriach w Poznaniu i w Warszawie oraz online na www.szymonbrodziak.com

Galeria zdjęć

fot. Tomasz Kordek
Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje

ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników opłat za udział w programach ani castingach.

W związku z docierającymi do nas wiadomościami o próbach podszywania się pod ATM Grupa S.A. informujemy, że ATM GRUPA S.A. nie pobiera od uczestników i potencjalnych uczestników ŻADNYCH opłat za udział w programach czy castingach do tych programów.

Apelujemy o ostrożność.

X