ATM grupa

MENU

„Lombard. Życie pod zastaw” – rozpoczęły się zdjęcia na planie 13. sezonu serialu!

Wciągające historie, nowi bohaterowie, goście specjalni i perypetie głównych bohaterów… Już jesienią dowiemy się, co wydarzy się w najsłynniejszym lombardzie w Polsce! Premiera nowych odcinków „Lombardu”, w tym jubileuszowego 700., tylko w TV Puls!

O serialu

„Lombard. Życie pod zastaw” to hitowa produkcja Telewizji Puls i Studia A (ATM Grupa). Serial cieszy się ogromną popularnością – otrzymał pięć Telekamer „Tele Tygodnia”, w tym Złotą oraz Jubileuszową na 25-lecie Plebiscytu.

W „Lombardzie” regularnie pojawiają się znani goście – do tej pory w serialu wystąpili m.in.: Dagmara Kaźmierska, Robert Sowa, Wanda Kwietniewska, Zenek Martyniuk, Katarzyna Pakosińska, Paweł Nastula, Radek Liszewski, Aleksander Doba (1946-2021), Bartek Marszałek czy Michał Wiśniewski.

Nowy sezon „Lombardu”

13. sezon „Lombardu” również będzie zaskakujący – pojawią się nowi bohaterowie m.in. Alicja i Michael (Małgorzata Potocka i Marek Kaliszuk), goście specjalni i nowi klienci. Powrócą też „starzy znajomi” jak Ziutek (Henryk Gołębiewski), Zefel i Boguś (Krzysztof Hanke, Bogdan Kalus), Hofer (Rafał Cieluch), czy Kaśka (Annie Ostrowska).

W nowych odcinkach Kazimierza (Zbigniew Buczkowski) dogoni tajemnica z przeszłości, Ryży (Arkadiusz Tańcula) stanie przed życiową szansą, a Andżelika (Dominika Skoczylas) niespodziewanie odkryje pasję, o jaką by siebie nawet nie podejrzewała!

Każda historia związana będzie z innym przedmiotem pod zastaw. Wśród nich zobaczymy m.in.: szkło uranowe świecące pod wpływem ultrafioletu, unikatowe vintage’owe porcelanowe figurki kotów, kultowe fotele z PRL-u, konsolę Nintendo czy sygnet ze skrytką.

„Trudno policzyć, ile rekwizytów przewinęło się przez 12. sezonów serialu, bo ich ilość idzie w tysiące. Nowy sezon także zapowiada się pod tym względem interesująco. Wykorzystam na przykład miniaturowy fotel a la paw, który kupiłam dla kota, ale kot okazał się na niego za duży”, śmieje się Jagoda Car, rekwizytorka „Lombardu” od 6. sezonu. „Czasem widzowie się zastanawiają, czy faktycznie kupujemy na potrzeby serialu droższe przedmioty, jak np. działo orgonowe, czy sztabki złota. Otóż nie, nie kupujemy, ale… robimy je. I tak – działo orgonowe robiłam z żywicy epoksydowej, a sztabki złota  z formy silikonowej do biżuterii. Ostatnio z moją asystentką Anią robiłyśmy porządek w magazynie i wywiozłyśmy cały bus elektrośmieci, a w zamian przyjechało pół busa pod PRL”, dodaje, śmiejąc się,  Jagoda Car.

W 13. sezonie w życiu głównych bohaterów „Lombardu” pojawią się nowe wyzwania, a nawet wielkie zawirowania. Jaka niespodzianka czeka na Kazimierza (Zbigniew Buczkowski) i co ma z tym wspólnego przyjazd Alicji (Małgorzata Potocka)? Dowiemy się, jak pewne spotkanie otworzy Beni (Rita Weinar) drzwi do kariery, będziemy też kibicować Andżelice (Dominika Skoczylas) w jej nowej sportowej pasji. Okaże się, czy Ryży (Arkadiusz Tańcula) otrzyma  życiową szansę i czy z niej skorzysta. Niepoprawny Tanek (Tomasz Hajduk) zaangażuje się w miłosne perypetie, a na komisariacie, gdzie pracuje Beton (Dominik Dąbrowski), pojawi się nowa policjantka.

Co z tego wszystkiego wyniknie? Dowiemy się już jesienią!

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje