ATM grupa

MENU

Sukces produkcji ATM Grupy na jubileuszowej gali Telekamer „Tele Tygodnia”!

„Ranczo”, „Lombard”, Kinga Preis, Artur Żmijewski, Zbigniew Buczkowski… Na 25. gali Telekamer „Tele Tygodnia” produkcje ATM grupy i aktorzy z nimi związani święcili triumfy!

O gali

Jubileuszowa gala Telekamer „Tele Tygodnia” odbyła się 30 maja 2022 roku na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej, ale transmitowana była dopiero dzień później na antenie TV Puls.

Uroczystość poprowadzili Katarzyna Zielińska i Kacper Kuszewski, a muzyczną gwiazdą wieczoru była Edyta Górniak.

W związku z jubileuszem w kategoriach głównych zostali nominowani laureaci ze wszystkich poprzednich edycji. Zwycięzców w kategoriach: prezenter, dziennikarz publicystyczny, osobowość, juror, dziennikarz sportowy, prezenter pogody, kanał tematyczny, program rozrywkowy, serial fabularno-dokumentalny, wyłoniło specjalne jury, w którego skład weszli redaktorzy „Tele Tygodnia”.

Widzowie mogli z kolei wybrać swoich faworytów w trzech kategoriach: aktorka 25-lecia, aktor 25-lecia i serial 25-lecia oraz specjalnej kategorii, którą przygotował magazyn NETFILM.

Laureaci 25. gali Telekamer

Możemy się pochwalić, że jako ATM Grupa przyczyniliśmy się do sukcesu laureatów we wszystkich trzech kategoriach, w których decydowali widzowie i czytelnicy „Tele Tygodnia”.

Najlepszym serialem 25-lecia zostało „Ranczo”, zdobywając 24% głosów i wyprzedzając „M jak miłość” (18%) i „Ojca Mateusza” (10%). Gwiazda serialu Ilona Ostrowska powiedziała ze sceny wzruszające słowa: „Chciałabym wysłać swoją energię do Pawła Królikowskiego. Bez jego Kusego nie byłoby Lucyny…”.

Z kolei, gwiazdy produkowanego przez ATM Grupę „Ojca Mateusza”, Artur Żmijewski i Kinga Preis zostali wybrani aktorami 25-lecia. Wzruszony Żmijewski podziękował swojej żonie i zażartował, że „tyle dobrego nie usłyszał o sobie od 25 lat”. A Preis, która pokonała w plebiscycie Małgorzatę Kożuchowską i Annę Seniuk, powiedziała o swoim ekranowym koledze: „Grywał z wieloma wspaniałymi aktorkami, ale moją szarlotkę kocha najbardziej”.

Ale to nie koniec naszych sukcesów!

Redaktorzy „Tele Tygodnia” wybrali „Lombard. Życie pod zastaw” serialem fabularno-dokumentalnym 25-lecia. Warto przypomnieć, że produkowany przez Studio A (naszą spółkę-córkę) serial jest już laureatem trzech Telekamer i Złotej Telekamery.

Zbigniew Buczkowski otrzymał też Nagrodę Specjalną TV Puls, honorującą 50-lecie kariery artystycznej aktora. „Najpierw gramy młodych chłopców, potem amantów, potem ojców, a wreszcie staruszków. Ja teraz jestem na tym etapie kariery, w którym gram ojców”, powiedział Buczkowski, dziękując ze sceny Januszowi Kondratiukowi, twórcy pamiętnych „Dziewczyn do wzięcia”. „Januszek, dla ciebie…”, powiedział Buczkowski i zanucił słynną piosenkę „Sibą sibą” z filmu reżysera.

Warto dodać, że Człowiekiem Roku została weteranka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk – Stawska, która wygłosiła ze sceny bardzo mocne i chwytające za serce słowa: „Dzięki wam, dzięki temu, że mnie wybraliście, będę dalej mogła mówić to, co najważniejsze. O tym, że potrzebujemy teraz w Polsce być razem. I razem pomóc Ukrainie. Chciałabym wołać ze wszystkich sił: To nie jest wojna tylko z Ukrainą! To jest wojna, która niesie niebezpieczeństwo całemu demokratycznemu światu. Pomóżcie Ukrainie, proszę. Pamiętajcie, jak my zostaliśmy opuszczeni podczas Powstania Warszawskiego. Pomóżcie Ukrainie, żeby się to nie powtórzyło”.

Pozostali laureaci Telekamer 2022:

Prezenter informacji 25-lecia: Anita Werner

Dziennikarz sportowy 25-lecia: Dariusz Szpakowski

Juror 25-lecia: Baron i Tomson

Prezenter pogody 25-lecia: Agnieszka Cegielska

Osobowość 25-lecia: Tadeusz Sznuk

Program rozrywkowy 25-lecia: „Rolnik szuka żony”

Dziennikarz publicystyczny 25-lecia: Elżbieta Jaworowicz

Kanał tematyczny 25-lecia: Polsat Sport

Produkcja roku: „Żeby nie było śladów”

Nagroda magazynu NETFILM: „Rojst’ 97”

Złota Telekamera: Jerzy Mielewski

Telekamera Specjalna: TVP Kobieta

Telekamera Specjalna: Kino Polska

 

GRATULUJEMY wszystkim laureatom!

Galeria zdjęć

fot. Mieszko Piętka, Piotr Podlewski, Dariusz Gałązka / AKPA
Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje