ATM grupa

MENU

Ranczo

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Scenariusz: Robert Brutter i Jerzy Niemczuk (odc. 1-78), Robert Brutter (odc. 79-130)

Producent wykonawczy: Maciej Strzembosz, Dorota Hawliczek, Paweł Mantorski (Studio A Sp. z o.o.)

Emisja: premierowe odcinki 10. serii od 4 września (niedziela, godz. 20.25) w TVP 1

W rolach głównych: W rolach głównych: Ilona Ostrowska (Lucy), Cezary Żak (Wójt/Ksiądz), Paweł Królikowski (Kusy), Marta Lipińska (Michałowa), Artur Barciś (Czerepach), Franciszek Pieczka (Jan Japycz), Piotr Pręgowski (Pietrek), Sylwester Maciejewski (Solejuk), Bogdan Kalus (Hadziuk), Katarzyna Żak (Solejukowa), Viola Arlak (wójtowa) i inni.

Gatunek: Komediowo-obyczajowy serial fabularny

Opis

„Ranczo” to polski serial obyczajowo-komediowy, bijący rekordy oglądalności, emitowany od 5 marca 2006 r. w TVP 1.

Lucy Wilska, Amerykanka polskiego pochodzenia, dziedziczy stuletni, rozpadający się dworek w małej wsi Wilkowyje. Daje to jej pretekst do przyjazdu do Polski, który od dziecka odkładała na później. Ponieważ właśnie rozpadło się jej krótkie małżeństwo, a praca rozczarowała, Lucy nie spieszy się z powrotem za Ocean. Raczej szuka okazji do zastanowienia się nad sobą i swoim dalszym życiem. Po przyjeździe więc, zamiast sprzedać dom od ręki jedynemu chętnemu – wójtowi – i wracać, postanawia przenocować i jeszcze trochę pomyśleć. A jednak, choć wieś jest zapyziała, dom w rozsypce, a ludzie mrukliwi, Amerykanka czuje, że to miejsce przyciąga ją dużo silniej, niż jakiekolwiek inne na świecie. Więc… postanawia zostać. Osiedlenie się Lucy w Wilkowyjach staje się nie tylko faktem towarzyskim, ale też, a może przede wszystkim, oznacza początek poważnego fermentu światopoglądowego i obyczajowego w małej społeczności. Bierność z pewnością nie należy bowiem do wad Lucy – jeśli już, to ktoś nieżyczliwy prędzej zarzuciłby jej znaczną nadaktywność, a to na polskiej wsi cecha dość rzadka. Kolejne odcinki poświęcone są zjawiskom, których obecność Lucy stopniowo zauważa, a skoro już zauważa, to zajmuje wobec nich zdecydowane stanowisko.

Pobyt Lucy we wsi ma też swoje istotne konsekwencje emocjonalne: damsko – męskie, społeczne i obywatelskie. Pojawienie się Amerykanki w Wilkowych zmieniło praktycznie wszystkich i (prawie) wszystko.

Przydatne linki

Galeria zdjęć

Nagrody

Obrazek Nagrody
2016
Telekamera – nominacja Najlepszy serial
Obrazek Nagrody
2015
Orzeł – nominacja Najlepszy filmowy serial fabularny
Obrazek Nagrody
2015
Telekamera Najlepszy serial
Obrazek Nagrody
2014
Telekamera – dla Katarzyny Żak za rolę Sulejkowej
Obrazek Nagrody
2009
Telekamera oraz Super Telekamera od widzów
Obrazek Nagrody
2007
Wakacyjne kadry w Cieszynie Najlepszy serial komediowy oraz Najlepszy aktor w serialu komediowym – Cezary Żak
Obrazek Nagrody
2007
Festiwal Dobrego Humoru Grand prix – Błękitny melonik Charliego oraz Melonik dla Pawła Królikowskiego
Poleć znajomemu: