ATM grupa

MENU

6. sezon „Świętego” już od 14 września w Super Polsacie!

INFORMACJA DLA MEDIÓW

Wracamy do Uroczyska! Od 14 września oglądaj w Super Polsacie nowe odcinki, szóstego już sezonu, serialu komediowego „Święty”. Jak zwykle czeka nas dużo małomiasteczkowych perypetii i zabawnych zwrotów akcji… Z czym tym razem będzie musiał zmierzyć się sołtys Białach? Jak Kordas poradzi sobie po utracie części majątku i zawodzie miłosnym? Co tym razem wymyśli Klub Kawalera? I co robi w serialu Krzysztof Ibisz?!

Co będzie się działo w 6. sezonie?

Od ostatnich wydarzeń w Uroczysku minął miesiąc. Ksiądz Wincenty (Sasza Reznikow) ze zdziwieniem zauważa zmiany w mieszkańcach miasteczka.

Były gangster i miejscowy biznesmen Kordas (Michał Milowicz) postanowił zostać ojcem roku, Bogna i Zenek (Olga Szomańska i Tomasz Oświęciński) postawili na upiększanie lokalnej społeczności i otworzyli zakład fryzjersko-kosmetyczny, a duchową przemianą pijaków z Klubu Kawalera w prawdziwych dżentelmenów zajął się sam… Krzysztof Ibisz!

Przemiany te, jak zwykle, okazują się krótkotrwałe. Kordas przestaje być wzorowym ojcem, gdy dowiaduje się, że jego córka Luiza (Klaudia Sokołowska) zgubiła tipsa w nowej partii mięsa. Zenek okazuje się miernym fryzjerem, mimo że obejrzał kilka filmów instruktażowych w Internecie, a Ibisz zostaje okradziony przez niewdzięcznych słuchaczy.

W Uroczysku pojawia się też nowy bohater, Adrian (Rafał Cieszyński) – licealna miłości doktor Laury (Anna Iberszer). Jego przyjazd burzy spokój sołtysa Białacha (Mariusz Węgłowski), którzy robi się zazdrosny o swoją narzeczoną.

Na posterunku policji też nadchodzi czas zmian. Podkomisarz Skóra (Joanna Kupińska) po przeszkoleniu podwładnych sierżanta Żbikowskiego (Wojciech Dąbrowski) – Magdy (Elżbieta Trzaskoś) i Kuby (Mateusz Dymidziuk) – podejmie decyzje personalne. Prywatnie Kubę czeka gorący romans, natomiast Magda ma nadzieję, że po zdemaskowaniu Arlety, w jej związku z Bartoszem (Maciej Brzoska) zapanuje miłosna sielanka.

Ksiądz Wincenty nie spodziewa się jednak, że największa zmiana czeka właśnie jego! I zaplanował ją sam biskup Mrugała (Mirosław Kropielnicki).

W nowym sezonie dowiemy się też, co robiła gospodyni Jolanta (Jolanta Niedźwiecka) na wakacjach w Egipcie w 1994 roku, jak przygotować eliksir miłości siostry Julity i czy Żbikowski ma szansę na literacką nagrodę Nobla… Odkryjemy też, jakie słowo zdejmuje hipnozę z Wróbla (Kazimierz Mazur) i co zobaczył Michał „po drugiej stronie”, gdy przeżył śmierć kliniczną.

O serialu

„Święty” to serial komediowy, ukazujący sceny z życia małej społeczności podwrocławskiego Uroczyska. Lokalne intrygi, kryminalne zagadki i osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru. Opowiadane historie są czasami wręcz przerysowane, twórcy pozwalają sobie ma mrugnięcie okiem do widzów.

Aktorzy, odgrywające główne role: Mariusz Węgłowski, Michał Milowicz, czy Wojciech Dąbrowski świetnie odnajdują się w komediowym formacie, podobnie jak: Jolanta Niedźwiecka, Kazimierz Mazur, Tomasz Oświeciński, Małgorzata Rożniatowska, czy Olga Szomańska – i to właśnie oni budują klimat serialu.

W 6. sezonie do obsady dołączyli: Rafał Cieszyński, Bartosz Żukowski i Michał Rolnicki.

Za literacką stronę serialu odpowiadają: Błażej Przygodzki i Wojciech Nerkowski.

Producentem ze strony ATM Grupy jest Monika Galliot Salińska.

EMISJA: od poniedziałku do czwartku (zaczynając od 14 września 2022), godz. 20:00, Super Polsat

 

Galeria zdjęć

fot. Magdalena Olczyk
Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje