ATM grupa

MENU

Święty

Reżyseria: Katarzyna Buda, Izabela Sikorska, Rafał Kwietniewski

Scenariusz: Błażej Przygodzki, Anna Stańko

Producent: Monika Galliot Salińska

Serial produkuje ATM Grupa S.A.

Emisja:
TV4
, od poniedziałku do czwartku o godz. 20.00 (premiera 2 marca 2020 roku)
Sezon 1 (24 odcinki)
Sezon 2 (52 odcinki)
Sezon 3 (52 odcinki)
Sezon 4 (52 odcinki)

Super Polsat, od poniedziałku do czwartku o godz. 20.00 (od 14 marca 2022 roku)
Sezon 5 (52 odcinki)

W rolach głównych: Mariusz Węgłowski, Michał Milowicz, Jolanta Niedźwiecka, Sasza Reznikow, Elżbieta Trzaskoś, Pamela Płachtij, Mariusz Dzyruk, Klaudia Sokołowska, Urszula Dębska, Anna Iberszer, Maciej Brzoska, Jasper Sołtysiewicz, Łukasz Płoszajski

 

Opis

„Święty” to komedia obyczajowa, której głównym bohaterem jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i Policjanci” – legenda wrocławskiej policji – Mikołaj Białach, grany przez Mariusza Węgłowskiego. Tym razem Białach podejmuje się zupełnie nowej misji – zostaje sołtysem podwrocławskiego Uroczyska, w którym (po odejściu ze służby) otworzył bar „Święty Mikołaj”. Pomagając, pogrążonym w marazmie i zastraszonym, mieszkańcom, Białach staje się prawdziwym szeryfem Uroczyska, a jego głównym antagonistą jest wpływowy biznesmen Kordas, w rolę którego wcielił się Michał Milowicz.

Typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji.

Przydatne linki

Galeria zdjęć

fot. Gosia Stasiewicz

Wideo

Poleć znajomemu: