ATM grupa

MENU

Świętuj ze „Świętym”! Nowi bohaterowie w 200-setnym odcinku serialu

Informacja prasowa

Już w najbliższy czwartek, 14 kwietnia, o godz. 20:00, Super Polsat wyemituje 200-setny odcinek serialu „Święty”! Z tej okazji na widzów czeka niespodzianka… Nowi bohaterowie! W Uroczysku pojawią się Zenek i Bogna – w tych rolach zobaczymy lubianych aktorów: Tomasza Oświęcińskiego i Olgę Szomańską.

Nowi bohaterowie w serialu „Święty”

Zenek i Bogna przyjeżdżają do Uroczyska, by ukryć się przed swoim (szemranym) szefem, którego okradli na dwa miliony złotych w bitcoinach! Ich zdaniem nie ma większej dziury niż podwrocławska wieś i są pewni, że tu ich nikt nie znajdzie. Uroczysko ma być tylko przystankiem w podróży – już za tydzień planują wyjazd do USA, do słonecznej Kalifornii, gdzie będą się opalać i pić drinki z palemką. Dlatego nie mają ochoty asymilować się z lokalną społecznością. Dla nich to banda dziwaków. Starają się ich unikać, co nie podoba się mieszkańcom, którzy zaciekawieni „nowymi”, chcą się z nimi zintegrować.

Żbikowski ma przeczucie, że przybysze się ukrywają. Zenek na bank jest ścigany listem gończym – duży, łysy, źle mu z oczu patrzy – na pewno kryminalista!

W dniu, w którym Zenek i Bogna wyruszają w dalszą podróż, zatrzymuje ich patrol: Żbikowski i Kuba. Żbikowski prosi o dowody tożsamości. Zenek nie może znaleźć swojego, ale na wierzchu ma paszport. Żbikowski podejrzewa, że jest podrobiony – sprawdza go w radiowozie i niechcący niszczy. Ma dla pary dobrą i złą wiadomość: nie są ścigani listem gończym, ale na razie nigdzie za granicę nie wyjadą. Skruszony, oddaje Zenkowi zniszczony paszport i obiecuje pomóc
w szybszym uzyskaniu nowego.

Zenek i Bogna są wściekli. Czekanie na nowy paszport potrwa około miesiąca, muszą więc ten czas przeczekać w Uroczysku. Nie mogą już dalej unikać mieszkańców, by nie wzbudzać podejrzeń. Postanawiają się zasymilować. Bogna uczy się, jak strzyc. Zenek, natomiast, zostaje poproszony przez Gospodynię, by wygłosił mowę motywacyjną dla kawalerów, którzy migają się od pracy. Ma ich jakoś zmotywować do lepszego życia. Zenek nie wie, jak się
do tego zabrać, rzuca więc proste rady typu: „Ruszcie dupę!”. Jego przemowa robi ogromne wrażenie na mieszkańcach. Lucjan nagrywa filmik z prelekcji Zenka i bez jego wiedzy wrzuca go do sieci.

W ramach dalszej asymilacji, Zenek i Bogna biorą udział w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W Uroczysku organizowana jest loteria, na którą mieszkańcy przekazują fanty. Bogna daje jakiś, jak jej się wydaje, niepotrzebny grat. Potem okazuje się, że Zenek schował tam pendrive ze skradzionymi milionami!

Bogna (Olga Szomańska)

To ona nosi w tym związku spodnie! Sprytna, pyskata, ma o sobie bardzo dobre zdanie. Jest choleryczką, ale potrafi to dobrze ukrywać. Ubiera się w typie „seksowna księgowa”. Szybko się zaprzyjaźnia.
Bogna skończyła zaocznie ekonomię i była księgową w firmie handlującej krytpowalutami, którą okradała razem z Zenkiem.

Zenek (Tomasz Oświeciński)

Nie ma problemu z tym, że to Bogna rządzi w ich związku. Kocha ją i zrobi dla niej wszystko! W firmie był ochroniarzem. To Bogna wymyśliła plan kradzieży, a Zenek pomógł jej go zrealizować. Z miłości, nie dla zysku.
Zenek jest lekko flegmatyczny – czasem się zawiesza, rozmarza, lubi filozofować, choć nie są to myśli wysokich lotów. Sympatyczny facet.

O serialu

„Święty” to komedia obyczajowa, której głównym bohaterem jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i policjanci” – legenda wrocławskiej policji – Mikołaj Białach, grany przez Mariusza Węgłowskiego. Tym razem Białach podejmuje się zupełnie nowej misji – zostaje sołtysem podwrocławskiego Uroczyska, w którym (po odejściu ze służby) otworzył bar „Święty Mikołaj”. Pomagając – pogrążonym w marazmie i zastraszonym – mieszkańcom, Białach staje się prawdziwym szeryfem Uroczyska, a jego głównym antagonistą jest wpływowy biznesmen Kordas, w rolę którego wcielił się Michał Milowicz.

Typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji.

Ekipa i twórcy

W rolach głównych: Mariusz Węgłowski, Michał Milowicz, Jolanta Niedźwiecka, Sasza Reznikow, Elżbieta Trzaskoś, Pamela Płachtij, Mariusz Dzyruk, Klaudia Sokołowska, Urszula Dębska, Anna Iberszer, Maciej Brzoska, Jasper Sołtysiewicz, Łukasz Płoszajski

Reżyseria: Katarzyna Buda, Izabela Sikorska, Rafał Kwietniewski
Scenariusz: Błażej Przygodzki, Anna Stańko
Producent: Monika Galliot Salińska

Serial produkuje ATM Grupa S.A.

Emisja: SUPER POLSAT, od poniedziałku do czwartku o godz. 20.00

Galeria zdjęć

fot. Gosia Stasiewicz
Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje