Sukces drugiego sezonu serialu dokumentalnego „Złoto Bałtyku”!

 

Drugi sezon dokumentalnej serii „Złoto Bałtyku”, produkowanej przez ATM Grupę, królował na antenie HISTORY w marcu i kwietniu tego roku. Te wyniki robią wrażenie!

Wyniki

Każdy z pięciu odcinków „Złota Bałtyku” oglądało średnio ponad 95 tysięcy widzów w grupie 4+ i 56 tysięcy w grupie komercyjnej 16-49. Oznacza to, że premierowe odcinki drugiej serii oglądały się lepiej w porównaniu do wyników z pierwszego sezonu o 23% w grupie komercyjnej i 6% w grupie 4+. Serial podniósł widownię kanału w grupie komercyjnej o 187% wobec średnich wyników kanału w prime-timie i dał HISTORY szóstą pozycję wśród stacji kablowo-satelitarnych w paśmie premier.

O programie

Pięcioodcinkowa seria opowiada o losach osób związanych z branżą bursztynniczą w Polsce. Zdjęcia zostały zrealizowane w Gdańsku i okolicach. Widzowie poznali kulisy pracy osób, którymi kieruje prawdziwa gorączka bursztynu. Dowiedzieli się, jak wygląda długa droga, którą musi przebyć bursztyn – od połowu, przez obróbkę, na sprzedaży w formie wyrobu jubilerskiego bądź rzeźby kończąc.

Drugi sezon „Złota Bałtyku” zostanie pokazany na kanale HISTORY w kilkudziesięciu europejskich krajach w drugiej połowie 2020 roku.

Realizacja

Za realizację „Złota Bałtyku” odpowiada ATM Grupa, która wyprodukowała wcześniej m.in. serię „Brać czy nie brać” na zlecenie HISTORY.
Reżyserem programu jest Sambor Wilk, który ma na swoim koncie wiele programów dokumentalno-rozrywkowych.
Ze strony A+E Networks producentem merytorycznym i kreatywnym była Agnieszka Kubiak, a ze strony ATM Grupa – Dorota Danielak
Produkcję nadzorował Krzysztof Jakubowski.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: