ATM grupa

MENU

„Wydział Kryminalny”: Marek Włodarczyk – inspektor z charakterem

O serialu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” robi się coraz głośniej. W ostatnim numerze Tele Tygodnia Marek Włodarczyk, czyli serialowy Edward Kubis, zdradził co nieco o swoim nowym bohaterze. Opowiedział m. in. o inspektorze z charakterem, roli komisarza Adama Zawady z „Kryminalnych”ale również o planach na przyszłość.

Niezapomniany komisarz Adam Zawada z „Kryminalnych”

W Polsce znamy go przede wszystkim jako komisarza Adama Zawadę oraz ojca tytułowej bohaterki „BrzydUli”. Jednak w Niemczech Marek Włodarczyk występuje głównie jako czarny charakter. – W swojej karierze wcielałem się nie tylko w Rosjan czy Serbów, ale dwukrotnie pojawiłem się przed kamerą również jako… Turek – mówi aktor.

Inspektor z charakterem

Każdy odcinek „Wydziału Kryminalnego” tworzy zamkniętą całość, gdzie ciągle się coś dzieje, przez co na ekranie nie ma nudy. Inspektor Edward Kubis to wyrazista postać. – To facet z charakterem, z dość pogmatwaną przeszłością, mający swoje za uszami – twierdzi Marek Włodarczyk. Czy Kubis różni się w jakiś sposób od Zawady z „Kryminalnych”? Przez swój wiek i stopień służbowy ma więcej papierkowej roboty niż zajęć w plenerze. – Ten niedostatek jednak z powodzeniem nadrobili scenarzyści, w ciekawy sposób kreśląc postać Kubisa.

Po więcej szczegółów możecie sięgnąć do ostatniego Tele Tygodnia, gdzie znajduje się cały wywiad z aktorem. A żeby zobaczyć Marka Włodarczyka w roli stróża prawa, włączcie TV4 od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.00.

Fot. B. Bogielczyk
Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy