Emisja: TV Polsat

Licencja: Strix Television

Scenariusz: Patrick Yoka, Okił Khamidov, Robert Meller

Reżyseria: Okił Khamidov, Wojciech Szumowski

Opis

BAR to interaktywne widowisko telewizyjne, zawierające elementy m.in. reality show i telenoweli dokumentalnej. W programie śledziliśmy losy bohaterów wybranych w castingu z ponad 16 000 chętnych, którzy przyjechali do Wrocławia po to, aby odnieść towarzyski i finansowy sukces. Ich zadaniem było prowadzenie klubu muzycznego w centrum Wrocławia – z jednej strony była to ciężka i stresująca praca, z drugiej zaś emocjonująca zabawa i możliwość przeżycia życiowej przygody. Bohaterów programu można było oglądać na dwóch planach: podczas pracy i prywatnie – w stworzonym na czas programu domu, który w pierwszej edycji znajdował się na peryferiach miasta, w drugiej zaś w centrum. BAR otworzył nową erę wielkich, interaktywnych widowisk telewizyjnych.
Pierwsza polska edycja programu okazała się wielkim sukcesem pod względem oglądalności. W swojej kategorii programowej była najchętniej oglądanym programem telewizyjnym. Sukces BARU skłonił nas do wyprodukowania drugiej edycji, emitowanej jesienią 2002, która okazała się jeszcze większym hitem telewizyjnym – jej średnia oglądalność przekroczyła 3,200,000 widzów.

W czasie trwania BARU doszło do bezprecedensowego wydarzenia: po raz pierwszy w historii telewizji uczestnicy programu telewizyjnego zakochali się, oświadczyli i pobrali właśnie w… programie. BAR odwiedziły czołowe zespoły, m.in. Ich Troje, Oddział Zamknięty, Łzy, Varius Manx, Modern Talking, czy Big Cyc.

Galeria zdjęć

Nagrody

2003

Telekamera Tele Tygodnia
Poleć znajomemu:Email this to someoneShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook