ATM grupa

MENU

Bar

Emisja: TV Polsat

Licencja: Strix Television

Scenariusz: Patrick Yoka, Okił Khamidov, Robert Meller

Reżyseria: Okił Khamidov, Wojciech Szumowski

Opis

BAR to interaktywne widowisko telewizyjne, zawierające elementy m.in. reality show i telenoweli dokumentalnej. W programie śledziliśmy losy bohaterów wybranych w castingu z ponad 16 000 chętnych, którzy przyjechali do Wrocławia po to, aby odnieść towarzyski i finansowy sukces. Ich zadaniem było prowadzenie klubu muzycznego w centrum Wrocławia – z jednej strony była to ciężka i stresująca praca, z drugiej zaś emocjonująca zabawa i możliwość przeżycia życiowej przygody. Bohaterów programu można było oglądać na dwóch planach: podczas pracy i prywatnie – w stworzonym na czas programu domu, który w pierwszej edycji znajdował się na peryferiach miasta, w drugiej zaś w centrum. BAR otworzył nową erę wielkich, interaktywnych widowisk telewizyjnych.
Pierwsza polska edycja programu okazała się wielkim sukcesem pod względem oglądalności. W swojej kategorii programowej była najchętniej oglądanym programem telewizyjnym. Sukces BARU skłonił nas do wyprodukowania drugiej edycji, emitowanej jesienią 2002, która okazała się jeszcze większym hitem telewizyjnym – jej średnia oglądalność przekroczyła 3,200,000 widzów.

W czasie trwania BARU doszło do bezprecedensowego wydarzenia: po raz pierwszy w historii telewizji uczestnicy programu telewizyjnego zakochali się, oświadczyli i pobrali właśnie w… programie. BAR odwiedziły czołowe zespoły, m.in. Ich Troje, Oddział Zamknięty, Łzy, Varius Manx, Modern Talking, czy Big Cyc.

Galeria zdjęć

Nagrody

Obrazek Nagrody
2003
Telekamera Tele Tygodnia
Poleć znajomemu: