ATM grupa

MENU

„Święty” – nowy serial ATM Grupy dla TV4!

Premiera „Świętego” już 2 marca 2020 roku na antenie Czwórki! O czym opowiada nowy serial i kiedy będzie można go oglądać?

O serialu

„Święty” to komedia obyczajowa, której głównym bohaterem jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i Policjanci” – legenda wrocławskiej policji – Mikołaj Białach, grany przez Mariusza Węgłowskiego. Tym razem Białach podejmuje się zupełnie nowej misji – zostaje sołtysem podwrocławskiego Uroczyska, w którym (po odejściu ze służby) otworzył bar „Święty Mikołaj”. Pomagając, pogrążonym w marazmie i zastraszonym, mieszkańcom, Białach staje się prawdziwym szeryfem Uroczyska, a jego głównym antagonistą jest wpływowy biznesmen Kordas, w rolę którego wcielił się Michał Milowicz.
Typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji.

Obsada i twórcy

Obok Mariusza Węgłowskiego i Michała Milowicza, w obsadzie „Świętego” widzowie zobaczą m.in.: Jolantę Niedźwiecką, Saszę Reznikowa, Elżbietę Trzaskoś, Pamelę Płachtij, Mariusza Dzyruka i Klaudię Sokołowską.

Reżyserką „Świętego” jest Katarzyna Buda, autorem scenariusza – Błażej Przygodzki, a producentką – Monika Galliot Salińska.

Serial produkuje ATM Grupa S.A.

Pierwszy sezon liczy 52 odcinki i będzie emitowany  od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.00 w Czwórce, bezpośrednio po „Policjantkach i Policjantach”.

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje