ATM grupa

MENU

„Receptura” nagrodzona po raz kolejny!

To już trzecia nagroda dla „Receptury”, serialu wyprodukowanego przez nas dla TVN! Tym razem przypadła nam Nagroda Główna w kategorii Content marketing – Branded content w konkursie Kreatura 2022. Gratulacje!

Nagrody dla „Receptury”

Kreatura to trzecia nagroda, którą serial „Receptura” otrzymał w ostatnim czasie. Zaczęło się Effie Poland – nasz serial został wyróżniony brązową Effie w kategorii Branded Content. Kolejny konkurs, w którym braliśmy udział to

IAB Mixx Awards – w nim także otrzymaliśmy brąz w kategorii Content Marketing. I wreszcie Kreatura, czyli ogólnopolski prestiżowy konkurs, który ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie polskiej sztuki reklamowej. Prace biorące udział w konkursie oceniane są pod kątem oryginalności i innowacyjności pomysłu oraz ponadprzeciętnej jakości wykonania. Tym bardziej cieszy nas Nagroda Główna w kategorii Content marketing – Branded content.

Te nagrody cieszą nas nie tylko dlatego, że nasza spółka córka PSP wyprodukowała ten serial, ale także dlatego, że powstał on na podstawie pomysłu naszego producenta kreatywnego Artura Kowalewskiego.

Gratulacje dla wszystkich pracujących przy „Recepturze”!

O serialu

„Receptura” to sześcioodcinkowy serial obyczajowy z tajemnicą w tle, którego akcja rozgrywa się równolegle w dwóch płaszczyznach czasowych – w 1936 i 2021 roku.

Klamrą spinającą obie historie jest dziennik Marii Kielicz, który przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury – Zosi. Wraz z jego kolejnymi stronami rozwija się opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach kobiet szukających prawdy o sobie.

Zosia odkrywa historię swojej prababki. W 1936 roku Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.

Niestety, rodzinna pamiątka ściąga na Zosię także niebezpieczeństwo, wciągając ją w grę, w której nie wiadomo: kto przyjaciel, a kto wróg! Stawka jest wysoka – przepis na słodycz, który chcą zdobyć wszyscy! Czy poznając przeszłość, możemy zmienić przyszłość?

Obsada

W rolę Marii Kielicz wciela się Agnieszka Więdłocha. Na ekranie towarzyszą jej: Jacek Koman jako Jan Wedel, Mateusz Janicki oraz aktor niemieckiego pochodzenia Fabian Prokein („Ludzie i bogowie”).

Zosię gra Zofia Wichłacz, a towarzyszą jej: Jędrzej Hycnar, Joanna Brodzik, Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz, Piotr Janusz, Alicja Dąbrowska, Przemysław Sadowski, Monika Kwiatkowska, Edward Linde-Lubaszenko oraz gościnnie Emilia Krakowska.

Ekipa

Serial, na zamówienie TVN we współpracy z E. Wedel, realizuje Production Services Poland (ATM Grupa).

Producentem „Receptury” ze strony TVN jest Marta Pasławska, z ramienia ATM Grupy: Krzysztof Jakubowski (producent wykonawczy) i Robert Wieczorek (producent kreatywny).

Serial reżyseruje Tomasz Szafrański, za zdjęcia odpowiada Rafał Paradowski.

Autorami scenariusza są: Artur Kowalewski, Dorota Jankojć-Poddębniak oraz Bartosz Staszczyszczyn. Pionem kostiumowym kierują Katarzyna Baran i Agata Culak, a scenograficznym – Dorota Rakowiecka.

Serial powstał na podstawie pomysłu Artura Kowalewskiego – producenta kreatywnego / showrunnera związanego od 10 lat z ATM Grupa.

Za koncepcję serialu odpowiadają firma Aldentro oraz agencja mediowa Zenith.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje