ATM grupa

MENU

„Receptura” – sprawdź, o czym jest nasza nowa produkcja dla TVN!

W połowie maja w Warszawie ruszyły zdjęcia do serialu „Receptura”, naszej najnowszej produkcji dla TVN. To sześcioodcinkowa opowieść rozgrywająca się równocześnie w okresie międzywojennym oraz w czasach dzisiejszych, która w intrygujący sposób łączy perspektywę tradycji z nowoczesnością…

O serialu

W nowym obyczajowym serialu „Receptura” widzowie będą śledzić równolegle losy dwóch bohaterek – jednej mieszkającej we współczesnej stolicy i drugiej: żyjącej w międzywojennej Warszawie. Obie podążą za tajemnicą inspirowaną przepisem na słodycz, który chcą zdobyć wszyscy.

Klamrą spinającą dwie kobiece historie w „Recepturze” jest dziennik Marii Kielicz, który przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury – Zosi. Wraz z jego kolejnymi stronami rozwija się opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach kobiet szukających prawdy o sobie.

Zosia odkrywa historię swojej prababki. W 1936 roku Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.

„W tej historii ujęło mnie, że międzypokoleniowe dylematy można pokazać z urokiem i dużą sympatią dla bohaterów. Natomiast wątek szpiegowskiej tajemnicy wprowadza do serialu napięcie, zaskoczenia i szansę na prowadzenie z widzem filmowej gry. Ponieważ intryga rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych, łączymy dzisiejszy język filmowy z klasycznym sposobem opowiadania kamerą, składając żartobliwy hołd dla kina z lat trzydziestych i czterdziestych, które zawsze było dla mnie inspiracją. To co wyróżnia Recepturę na tle większości produkcji z okresu międzywojnia, to sposób jego pokazania. Pomimo powrotu do tamtych niespokojnych czasów, nie czujemy zbliżającej się wojny, a podpatrujemy życie obyczajowe” – mówi Tomasz Szafrański, reżyser „Receptury”.

Obsada

W rolę Marii Kielicz wcieli się Agnieszka Więdłocha. Na ekranie towarzyszą jej: Jacek Koman jako Jan Wedel, Mateusz Janicki oraz aktor niemieckiego pochodzenia Fabian Prokein („Ludzie i bogowie”).

Ekipa

Serial powstał na podstawie pomysłu Artura Kowalewskiego – producenta kreatywnego / showrunnera związanego od 10 lat z ATM Grupa.

Na zamówienie TVN, we współpracy z E. Wedel, realizuje go Production Services Poland (ATM Grupa).

Producentem „Receptury” ze strony TVN jest Marta Pasławska, z ramienia ATM Grupy: Krzysztof Jakubowski (producent wykonawczy) i Robert Wieczorek (producent kreatywny).

Za zdjęcia odpowiada Rafał Paradowski.

Autorami scenariusza są: Artur Kowalewski, Dorota Jankojć-Poddębniak oraz Bartosz Staszczyszyn.

Pionem kostiumowym kierują Katarzyna Baran i Agata Culak, a scenograficznym – Dorota Rakowiecka.

Za koncepcję serialu odpowiadają firma Aldentro oraz agencja mediowa Zenith.

Zdjęcia do kostiumowej części „Receptury” potrwają do końca maja. A już w czerwcu na planie pojawią się kolejne gwiazdy, aby opowiedzieć historię współczesnej bohaterki – Zosi. Więcej szczegółów wkrótce.

Premiera 6-odcinkowej „Receptury” już jesienią w TVN i na Playerze!

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje