ATM grupa

MENU

Pomagamy dalej! 10 ton darów pojechało do Ukrainy!

Każdy kolejny wyjazd do Ukrainy, a przede wszystkim każda kolejna zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy to dla nas poruszające doświadczenie i dowód na to, że ludzka empatia nie ma granic… Tym razem zawieźliśmy naszym przyjaciołom z gminy Truskawiec 10 ton darów!

Działamy! Tak chyba najkrócej można opisać to, co dzieje się w związku z niekończącą się wojną w Ukrainie. Już po raz trzeci Adam Chmielewski wraz ze swoją ekipą pojechał z darami do zaprzyjaźnionej gminy Truskawiec w Ukrainie. Tym razem jednak nie wystarczyły ATM-owskie busy, potrzebna była ciężarówka! Tyle darów zostało zebranych. Większą część potrzebnych rzeczy otrzymaliśmy od firmy LESS MESS, sąsiadującej z nami na Bielanach Wrocławskich. Wielkie podziękowania należą się w tym miejscu prezesowi LESS MESS Guy’owi Pinsentowi i osobom działającym z jego ramienia, dzięki którym pomaganie staje się łatwiejsze. Trzy razy jeździliśmy do LESS MESS, żeby zabrać wszystkie dary, zebrane w Wielkiej Brytanii. Otrzymaliśmy m.in.: żywność, artykuły higieniczne, ubrania, pampersy, jedzenie dla najmłodszych i wiele innych niezbędnych rzeczy, o które prosiła pani Ilona, koordynująca zbiórkę ze strony gminy Truskawiec.

Wspierają nas również prywatni darczyńcy. Dzięki nim zebraliśmy fundusze na zakup 50. kompletów dresów dla wojskowych oraz na pokrycie części kosztów związanych z zakupem paliwa. To naprawdę duża pomoc!

Po zwiezieniu wszystkich darów do garażu ATM, zaczęliśmy segregację. W tę ciężką pracę zaangażowała się nasza atmowska ekipa. Zapakowaliśmy po sufit ciężarówkę MB ATEGO i do tego jeszcze dużego busa IVECO.

W ostatnim dniu marca Adam razem z Sebastianem Skurczyńskim i Arkadiuszem Włodarczykiem wyruszyli w stronę granicy. Następnego dnia ok. 08:00 zameldowali się na przejściu w Koczowej. Tym razem w miejscu przeznaczonym dla ciężarówek. Mimo zarejestrowania się w systemie z uproszczoną procedurą celną, spędzili na granicy po stronie Polskiej 8 godzin! Za to ukraińska odprawa trwała… 10 minut.

W końcu, koło godz. 16:00, udało się spotkać z ukraińską ekipą. Mimo zimna i deszczu, z uśmiechem na twarzach, przeładowywaliśmy 10 ton przywiezionych darów! I obiecaliśmy, że przyjedziemy po raz kolejny.

Burmistrz gminy Truskawiec przekazał na ręce Adama wyrazy podziękowania dla zarządów ATM Grupy i ATM System. Dziękujemy!

 

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje