ATM grupa

MENU

Działalność

ATM GRUPA S.A. to największe niezależne studio produkcyjne w Polsce. Działamy od 1992 roku i jako jedyni w branży posiadamy status spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupa kapitałowa

Grupę Kapitałową ATM Grupa tworzą spółki, w których ATM GRUPA S.A. jest największym udziałowcem. Wraz ze spółką Studio A odpowiada za podstawową działalność Grupy, tj. produkcję telewizyjną i filmową.

Inne rodzaje działalności

ATM GRUPA jest również współudziałowcem dwóch innych spółek – Boombit S.A, której podstawową działalnością jest produkcja gier na urządzenia mobilne, oraz FM Aldentro Sp. z o.o, która zajmuje się całościową organizacją różnego rodzaju eventów. Działalnością poboczną w stosunku do naszego podstawowego biznesu zajmuje się spółka ATM Inwestycje Sp. z o.o, która realizuje projekty deweloperskie m.in. „Osiedle Przy Zamku” czy „Błękitne Aleje”. W Bielanach Wrocławskich działa też impresaryjna „Scena na Bielanach”, na której można obejrzeć spektakle czołowych polskich teatrów.

Setki godzin seriali i programów

Rocznie produkujemy setki godzin seriali i programów oglądanych przez miliony widzów, emitowanych na wielu najważniejszych ogólnopolskich antenach – TVP1, TVP2, Telewizji Polsat, Czwórce czy na kanałach premium i tematycznych, takich jak HBO, FOX, Canal+ Discovery, TLC i History.

Nagrody

Najważniejszy dla nas jest klient: zarówno emitent, jak i widz. Ten ostatni jest końcowym krytykiem naszych programów. To właśnie dzięki głosom widzów nasze seriale: „Ojciec Mateusz”, „Ranczo” oraz „Świat według Kiepskich” zostały nagrodzone Telekamerami w plebiscycie tygodnika „Tele Tydzień”. Nasze produkcje zdobywają też nominacje i najważniejsze nagrody branżowe. Serial „Prokurator” zdobył nagrodę Polskiej Akademii Filmowej – Orła 2016 w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny.

Kompleksowe zaplecze technologiczne

Spółkami infrastrukturalnymi Grupy kapitałowej są ATM System oraz ATM Studio. Pierwsza z nich posiada kompleksowe zaplecze technologiczne – wozy realizacyjne HD, sprzęt zdjęciowy i dźwiękowy, oświetlenie filmowe oraz sceniczne, a także systemy postprodukcji. Z kolei ATM Studio zarządza budynkiem posiadającym sześć studiów telewizyjnych wraz z zapleczem magazynowym oraz biurami.

Wszystkie gatunki telewizyjne

Realizujemy każdy gatunek telewizyjny. Zaczynaliśmy od reklam, dokumentów i reportaży. Doskonaliliśmy się na programach muzycznych i publicystycznych. Rozgłos przyniosły nam seriale „Świat według Kiepskich” i „Pierwsza miłość”, a także liczne teleturnieje, m.in. „Awantura o kasę” czy „Moment prawdy”. Rozwój technologiczny zawdzięczamy produkcji programów z gatunku reality show: „Dwa Światy” i „Bar” (sześć edycji). Uznanie i popularność przyniosły nam seriale: „Fala zbrodni”, „Ranczo”, „Ojciec Mateusz” i „Pitbull”. Szczególny prestiż na rynku zyskaliśmy dzięki serialowi sensacyjnemu „Wataha”, wyprodukowanemu dla HBO Europe, czy serialowi z gatunku political fiction „Ekipa”. Jako producent lub koproducent mamy też na koncie filmy fabularne m.in.: „Pitbull”, „Dlaczego nie!”, „Ranczo Wilkowyje”, a także „Milion dolarów”, „Miasto z morza”, „Weekend”, „Syberiada”. Licencje na wiele naszych programów sprzedaliśmy do kilkunastu krajów na różnych kontynentach świata.

Najlepsi i najbardziej doświadczeni twórcy w branży

Pracujemy z najlepszymi i najbardziej doświadczonymi twórcami w branży. Na naszej bardzo długiej liście są światowej sławy reżyserzy, scenarzyści, producenci oraz plejada znanych i lubianych aktorów.

0

produkcji na antenie

0

godzin programu wyprodukowanych w 2023 r.

0

widzów naszych produkcji w 2023 r.

Nasze spółki