Działalność

ATM GRUPA S.A. to największy niezależny producent telewizyjno-filmowy w Polsce. Działamy od 1992 roku i jako jedyni w branży posiadamy status spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupę kapitałową ATM tworzą spółki, w których ATM GRUPA S.A. jest największym udziałowcem. Wraz ze spółką Studio A odpowiada ona za podstawową działalność Grupy, tj. produkcję telewizyjną i filmową.

Realizujemy każdy gatunek telewizyjny. Zaczynaliśmy od reklam, dokumentów i reportaży. Doskonaliliśmy się na programach muzycznych i publicystycznych. Rozgłos przyniosły nam seriale „Świat według Kiepskich” i „Pierwsza miłość”, a także liczne teleturnieje, m.in. „Awantura o kasę” czy „Moment prawdy”. Rozwój technologiczny zawdzięczamy produkcji programów z gatunku reality show: „Dwa Światy” i „Bar” (sześć edycji). Uznanie i popularność przyniosły nam seriale: „Fala zbrodni”, „Ranczo”, „Ojciec Mateusz” i „Pitbull”. Szczególny prestiż na rynku zyskaliśmy dzięki serialowi sensacyjnemu „Wataha”, wyprodukowanemu dla HBO Europe, czy serialowi z gatunku political fiction „Ekipa”. Jako producent lub koproducent mamy też na koncie filmy fabularne m.in.: „Pitbull”, „Dlaczego nie!”, „Ranczo Wilkowyje”, a także „Milion dolarów”, „Miasto z morza”, „Weekend”, „Syberiada”. Jako jedyny krajowy producent licencje na wiele naszych programów sprzedaliśmy do kilkunastu krajów na różnych kontynentach świata.

Rocznie produkujemy setki godzin seriali i programów (ponad 500 godzin premier w samym 2016 r.) oglądanych przez miliony widzów, emitowanych na wielu najważniejszych ogólnopolskich antenach – TVP1, TVP2, Telewizji Polsat, Czwórce czy na kanałach premium i tematycznych, takich jak HBO, FOX, Canal+ Discovery, TLC i History.

Pracujemy z najlepszymi i najbardziej doświadczonymi twórcami w branży. Na naszej bardzo długiej liście są światowej sławy reżyserzy, scenarzyści, producenci oraz plejada znanych i lubianych aktorów.

ATM GRUPA posiada ponadto status ogólnopolskiego nadawcy telewizyjnego – od początku 2012 r. na pierwszym multipleksie dostępny jest nasz kanał ATM Rozrywka.

Najważniejszy dla nas jest klient: zarówno emitent, jak i widz. Ten ostatni jest końcowym krytykiem naszych programów. To właśnie dzięki głosom widzów nasze seriale: „Ojciec Mateusz”, „Ranczo” oraz „Świat według Kiepskich” zostały nagrodzone Telekamerami w plebiscycie tygodnika „Tele Tydzień”. Nasze produkcje zdobywają też nominacje i najważniejsze nagrody branżowe. Serial „Prokurator” zdobył nagrodę Polskiej Akademii Filmowej – Orła 2016 w kategorii Najlepszy filmowy serial fabularny.

Spółkami infrastrukturalnymi Grupy kapitałowej są ATM System oraz ATM Studio. Pierwsza z nich posiada kompleksowe zaplecze technologiczne – wozy realizacyjne HD, sprzęt zdjęciowy i dźwiękowy, oświetlenie filmowe oraz sceniczne, a także systemy postprodukcji. Z kolei ATM Studio zarządza budynkiem posiadającym sześć studiów telewizyjnych wraz z zapleczem magazynowym oraz biurami.

ATM GRUPA jest również współudziałowcem dwóch innych spółek – Aidem Media, której podstawową działalnością jest produkcja gier na urządzenia mobilne, oraz FM PRO, która zajmuje się całościową organizacją różnego rodzaju eventów. Działalnością poboczną w stosunku do naszego podstawowego biznesu zajmuje się spółka ATM Inwestycje, która realizuje projekty deweloperskie m.in. „Osiedle Przy Zamku” czy „Błękitne Aleje”. We Wrocławiu działa też impresaryjna „Scena na Bielanach”, na której można obejrzeć spektakle czołowych polskich teatrów.

0
produkcji na antenie
0
godzin premier w 2016 r.
0
widzów naszych produkcji w 2016 r.