„Wynalazcy przyszłości”. Nowe odcinki zobaczymy już w lutym!

 

Już 1 lutego  w Canal+ Discovery startuje drugi sezon „Wynalazców przyszłości”, którego producentem wykonawczym jest ATM Grupa. W roli prowadzącej, obok Marka Kotelnickiego, zobaczymy Monikę Aksamit-Koperską.

O programie

„Wynalazcy przyszłości” to dokumentalna seria opowiadająca o polskich wynalazcach, którzy, o czym niewielu wie, są w ścisłej, światowej czołówce innowatorów. Ich wynalazki zmieniają nasz świat, ułatwiają i uprzyjemniają życie, ale co najważniejsze często są odpowiedzią na problemy naszej zbyt szybko rozwijającej się cywilizacji.

W nowym sezonie zobaczymy m.in. sztuczną pszczołę, czyli autonomiczny układ do mechanicznego zapylania roślin, który mógłby wyręczyć w najtrudniejszych zadaniach prawdziwe pszczoły. Dowiemy się, że pod kierunkiem profesora Tomasza Ciacha na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej powstała syntetyczna krew. Zespół wciąż ją udoskonala i chce opatentować. Jednym z wynalazków będzie też Face Controller – komputer bez myszki i klawiatury. Ten przełomowy system umożliwia sterowanie komputerem za pomocą mimiki twarzy, ruchów głowy oraz komend głosowych.

Monika Aksamit-Koperska i Marek Kotelnicki po raz kolejny zajrzą na uczelnie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku, aby przekonać się, że wciąż przybywa tam nowych wynalazców, niezwykłych projektów i urządzeń, które mogą zmienić świat.

PREMIERA: „Wynalazcy przyszłości 2”, 1 lutego 2017, godz. 21:00, w Canal+ Discovery. Seria składa się z 10 odcinków.

Poleć znajomemu: