„Wynalazcy przyszłości” – od 6 stycznia w Canal+ Discovery!

 

Polscy uczeni odnoszą spektakularne sukcesy na świecie i to właśnie głównie za granicą są znani i doceniani. W najnowszej porywającej serii dokumentalnej dla Canal+ Discovery, której producentem jest ATM GRUPA, poznamy polskich naukowców, ich wynalazki i odkrycia, które rewolucjonizują świat: od domów i pojazdów poczynając, przez nasze zdrowie, pasje i rozrywki, na podboju kosmosu kończąc! Przewodnikami po świecie „Wynalazców przyszłości”Aleksandra Ziembińska-Buczyńska oraz Marek Kotelnicki. Premierowe odcinki w środy o godz. 21:00 od 6 stycznia w Canal+ Discovery.

O programie

„Wynalazcy przyszłości” to dziesięcioodcinkowy dokument będący fascynującą wyprawą w świat polskich naukowców, odkrywców i eksperymentatorów, którzy tworząc wyjątkowe rzeczy wyprzedzają epokę.

To program o niezwykłych ludziach (często bardziej znanych za granicą), dla których nauka jest pasją, radością i wyzwaniem, a potrzeba ulepszania świata powoduje, że ich marzenia stają się rzeczywistością zmieniającą życie milionów ludzi.

Prowadzący, Ola Ziembińska-Buczyńska i Marek Kotelnicki, to przewodnicy po naukowej mapie Polski. W każdym odcinku odwiedzają wybitnych naukowców z czołowych ośrodków w całym kraju. Ich podróż to jednocześnie wyprawa w głąb wybitnych umysłów – razem z prowadzącymi przyjrzymy się wynalazcom i ich pracy również od kuchni, a podglądając ich, będziemy towarzyszyć procesowi powstawania najciekawszych polskich odkryć.

To droga często z przeszkodami, ale efekty robią kolosalne wrażenie. Wynalazki, które oglądają i testują prowadzący brzmią jak gadżety z filmów S/F: system aktywnego kamuflażu, Cyber oko –  rozwiązanie pozwalające osobom sparaliżowanym na porozumiewanie się z otoczeniem, dzięki któremu pacjent może formułować nawet całe zdania, Scubaphone – urządzenie umożliwiające swobodne rozmawianie pod wodą, które powstało w oparciu o sposób porozumiewania się fok, innowacyjna, elektroniczna kostka RPG, która już za chwilę zrewolucjonizuje rynek gier i jednocześnie to pierwszy polski produkt, który znalazł się w ofercie Apple`a, inteligentne lusterka motocyklowe (smart mirrors), które same dopasowują się do pozycji motocyklisty, w znaczący sposób zwiększając jego bezpieczeństwo, nowatorska technologia deformacji blachy, podczas której powstaje dmuchany metal, z którego można budować nie tylko dizajnerskie meble, ale też niewiarygodnie wytrzymałe konstrukcje techniczne. Nieduże krzesło stworzone w tej technologii może utrzymać ciężar ponad dwóch ton!

Te wszystkie wynalazki, a nawet dużo więcej, wymyślone przez Polaków można zobaczyć właśnie w niezwykłym programie „Wynalazcy przyszłości”.

Premierowe odcinki serii „Wynalazcy przyszłości” można oglądać w CANAL+ DISCOVERY w środy, od 6 stycznia, o godz. 21:00.

Producentem programu „Wynalazcy przyszłości” jest Discovery Networks, a producentem wykonawczym ATM Grupa.

PROWADZĄCY

Aleksandra Ziembińska – Buczyńska

Pracownik naukowy, naukowiec, badacz, mikrobiolog. Doktorat zrobiła z mikrobiologii, a dokładniej z biologii molekularnej bakterii nitryfikacyjnych  i w tej dziedzinie pracuje ponad 10 lat. Jest bardzo wymagająca wobec siebie i innych. Przez rok prowadziła kawiarnię naukową „Politechnika na kanapie”, gdzie zapraszała pracowników naukowych i biznesmenów, aby opowiadali o swojej pracy i o tym, jak ich nauka znajduje zastosowanie w przemyśle.

Prywatnie uwielbia czekoladę, maluje pastelami i mimo lęku wysokości ma zamiar skoczyć na bungee.

Marek Kotelnicki

Absolwent SGH na kierunkach międzynarodowe stosunki gospodarcze i zarządzanie. Pół roku spędził w Kioto na uniwersytecie Ryukoku. Obecnie współzałożyciel think tanku i platformy Interest, wspierającej kreatywne i przedsiębiorcze osoby w realizacji ich projektów biznesowych.

Prywatnie, chciałby polecieć w kosmos, jego hobby nowe technologie, gadżety,  crowdsourcing jako droga do produktywności (też w social mediach), japońska filozofia zarządzania, fotografia, horrory klasy C.

Poleć znajomemu: