ATM grupa

MENU

Włoskie klimaty Moniki Mariotti

Serialowa Ola Bajewicz z „Drugiej szansy” ma powody do dumy. Niedawno odbyła się premiera nowego, muzycznego monodramu aktorki: „Spaghetti Poloneze”. Monika przygotowała naprawdę smakowitą, teatralną podróż do Włoch – kraju, w którym się urodziła i wychowała.

Można powiedzieć, że Mariotti nie boi się żadnych artystycznych wyzwań. Gra w serialu, komponuje, śpiewa, reżyseruje i wciąż poszukuje nowych zadań. Niedawno, na scenie warszawskiego Teatru Syrena wspaniale wykorzystała swój południowy, ognisty temperament, który wraz z domieszką polskiej krwi (tata aktorki jest Włochem, mama Polką) tworzy charyzmatyczną osobowość aktorki.

W „Spaghetti Poloneze” Mariotti zabiera widzów w muzyczną wyprawę do kraju swojego dzieciństwa. Wśród utworów, jakie można usłyszeć na scenie, znalazły się popularne, włoskie przeboje – znane w Polsce nie tylko wielbicielom tamtejszej kultury. W oryginalnej interpretacji Moniki zabrzmią m.in. takie hity jak „Felicita”, „Mambo Italiano” czy „Volare”. Każda z piosenek poprzedzona jest dowcipnymi komentarzami, mówiącymi m.in. o tym, co zbliża, ale i różni Włochów i Polaków. Artystce towarzyszy na scenie zespół muzyków.

Spektakl będzie grany w Teatrze Syrena w sezonie 2016/17. Planowane jest również jego tournée po Polsce.

Gratulujemy i zapraszamy!

Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy