ATM grupa

MENU

„Ranczo” 10: Zamieszanie w Wilkowyjach

Dziesiąta, jubileuszowa seria „Rancza” przynosi dużo istotnych zmian w Wilkowyjach. Po raz pierwszy w historii serialu realizowane były sceny zimowe, a premierowe odcinki, co także jest nowością, zostaną wyemitowane jesienią. Scenariusz napisał Robert Brutter, reżyseria Wojciech Adamczyk.

Dziewiąta seria zakończyła się wyborem nowej wójtowej. Mimo wyrównanych szans obu kandydatów – Krystyny Więcławskiej (Dorota Chotecka) i Fabiana Dudy (Piotr Ligienza), stanowisko dostała Więcławska. Obejmując w spadku po Lucy świetnie funkcjonującą gminę i posadę musi poznać zasady panujące w urzędzie i przede wszystkim określić, jakim typem wójta chce być i na ile wykorzystać w zarządzaniu swój zdecydowany charakter.

Nowa, 10. seria pokaże, jak z codziennym brakiem Lucy i Dorotki radzi sobie Kusy (Paweł Królikowski). Czy wystarczą mu do szczęścia częste, ale jednak wirtualne kontakty z ukochaną żoną i jedzone dzień w dzień pierogi? Tym bardziej, że znajdzie się ktoś, kto „wpadnie” na chwilę do dworku z gościnną wizytą i oceniwszy sytuację, postanowi zagościć w nim na dłużej. Opieka nad biednym, opuszczonym mężczyzną (i artystą) to zawsze dobry pretekst, aby zbliżyć się do niego także prywatnie… Co w tej sytuacji zrobi Kusy?

PPU (Polska Partia Uczciwości) realizuje ambitny plan prezesa. Temu celowi podporządkowane będą działania wszystkich członków partii i ich rodzin. Czerepach (Artur Barciś), Ola (Lidia Sadowa) i prezes Kozioł (Cezary Żak) wzniosą się na wyżyny politycznych mistyfikacji i partyjnych przepychanek. W opozycji do ich posunięć, ale nie zachowując bynajmniej biernej postawy znajduje się biskup, prywatnie brat bliźniak prezesa PPU. Zapowiada się iście kainowa walka dobrego ze złym… Sama świadomość, co jest celem prezesa PPU, budzi w niektórych przerażenie. Jedni, spanikowani boją się o tylko siebie, inni, kierując się patriotycznymi pobudkami patrzą szerzej. Konsekwencje działań PPU zataczają coraz szersze kręgi.

Pietrek (Piotr Pręgowski) stanie przed życiową szansą. Musi tylko zmienić swoje przyzwyczajenia. Kompani z ławeczki nie są pewni, czy to jednak nie za duże poświęcenie. Jedynym głosem rozsądku w tej sprawie jest Stach (Franciszek Pieczka), który nawet przez chwilę nie ma cienia wątpliwości, jaką decyzję powinien podjąć Pietrek.

Solejukowa (Katarzyna Żak) obroniła licencjat z filozofii i cierpi na syndrom „opuszczonego gniazda”. Ona też staje przed szansą – na spełnienie swojego najskrytszego marzenia. Trudna jest jednak droga na szczyt, kiedy posiada się odbiegający od przyjętych norm wygląd i wybijającą się ponad przeciętność inteligencję popartą dodatkowo rzetelną wiedzą. Solejukowa to ostatnia osoba, którą zniechęcają przeszkody. Spektakularne efekty jej zawzięcia doprowadzą niektórych do łez. I nie będą to bynajmniej łzy szczęścia…

Swoje powołanie znajdzie Wezółowa (Beata Olga Kowalska), która zajmie się organizowaniem domu dla samotnych i nieletnich matek. Mimo trudnego tematu, znajdzie sprzymierzeńca w samej Michałowej (Marta Lipińska), której stanowisko w tej sprawie wprawi w zdumienie nawet, przyzwyczajonego do niespodzianek z jej strony, biskupa.

Zdjęcia do 10 serii realizowane były od 3 września 2015 r. do 23 stycznia 2016 r. Emisja w niedziele od 4 września 2016 r., godz. 20.25 w TVP 1.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy