ATM grupa

MENU

„Ranczo 10.” Odc. 6: „Depresja biskupa”

Co słychać w Wilkowyjach? Biskup coraz bardziej przeżywa kandydaturę swojego brata na prezydenta. Michałową (Marta Lipińska) boli serce od patrzenia, jak niknie w oczach. Postanawia działać.

Do Haliny Kozioł (Violetta Arlak) dociera, że jej mąż naprawdę startuje w wyścigu do fotela prezydenckiego, a na dodatek ma duże szanse, żeby na nim zasiąść. To oznacza, że jako jego żona będzie prezydentową, czyli Pierwszą Damą! Halina jest przerażona. Nie mniej wystraszona jest Lodzia (Magdalena Kuta), kiedy Halina uświadamia ją, że ona z kolei będzie żoną pełnego premiera. Ich wiedza na temat życia na politycznym świeczniku jest zerowa, ubrania, nawet te najlepsze z innej bajki, a protokół dyplomatyczny stanowi zagadkę większą niż budowa promu kosmicznego. Katastrofa po prostu! Natychmiast muszą coś zaradzić. Kto może im w tym pomóc?

Pietrka (Piotr Pręgowski) dopadają niewesołe myśli na temat przyszłości. Dzieci rosną, potrzeby też, a na to wszystko trzeba więcej pieniędzy. Dochody z radia  nie wystarczą. W tym samym czasie o swojej zawieszonej firmie budowlanej rozmyśla Więcławski – czy kiedy przestanie być ministrem będzie miał jeszcze do czego wrócić. Dobrze byłoby, gdyby ktoś, kogo zna i mu ufa, tę firmę mu poprowadził. Wybór jest w zasadzie tylko jeden…

Kinga (Agnieszka Pawełkiewicz) wraca do swojego planu otworzenia w Wilkowyjach kawiarni artystycznej. Kibicuje jej Jakub. Klaudia (Marta Chodorowska) jest jak zwykle mocno sceptyczna i przekonana, że nie warto tego robić, bo finalnie i tak wyjdzie tak, jak zwykle w tej wsi wychodzi. Podczas zwołanej naprędce narady, Kusy rzuca Kindze coraz to nowymi i fantastycznymi pomysłami. Kinga jest zachwycona, Klaudia milczy wymownie.

„Depresja biskupa” już w niedzielę o 20.25 w Jedynce.

Galeria zdjęć

Fot. K. Wellman
Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy