ATM grupa

MENU

„Ojciec Mateusz”: Sercowe kłopoty młodego kleryka

Na plebanii zjawia się kleryk Bogdan Janota (Filip Krupa), który pobiera nauki w seminarium. Przyjechał do Sandomierza na staż. Opowiada Mateuszowi (Artur Żmijewski) o swojej rodzinie, konflikcie i planach ojca wobec niego. Mateusz cieszy się, że będzie miał pomocnika w parafii. Jest zachwycony, że młody kleryk wykazuje takie zaangażowanie i zainteresowanie miejscem, które na pewien czas stanie się jego domem. Bardzo szybko zawiązuje się między nimi więź i zaufanie.

Nocul (Michał Piela) wciąż dzielnie walczy z wagą. Choć leci mu ślinka, nie daje się skusić pysznymi posiłkami, które przynoszą do pracy koledzy. Natalia (Kinga Preis) postanawia natomiast zmienić dietę Mateusza na warzywną według znaków Zodiaku, bo nie chce znów poszerzać jego sutanny.

Możejko (Piotr Polk) spotyka się z Darią. Ma do niej żal i pretensje, że zostawiła syna na pół roku i zbyt rzadko go widywała. Wyrzuca jej, co przeżywał odwołując nauki przedmałżeńskie. Daria oznajmia, że chce zabrać Dominika za granicę…

Bogdan bez słowa znika z plebanii. Pojawia się w smażalni frytek „Fala”, gdzie pracuje jego siostra Aldona Pukiel z mężem i z ojcem. Chce pożyczyć od niej pieniądze. Mateusz niepokoi się, że Bogdan nie wrócił na noc na plebanię. Nieprzytomny kleryk zostaje znaleziony nad Wisłą. Mateusz zjawia się w szpitalu. Widzi, jak lekarz rozmawia z atrakcyjną dziewczyną, która chce się dowiedzieć o stan Bogdana. Kiedy policjanci zabezpieczają telefon ofiary, odnajdują smsy z pogróżkami.  Okazuje się, że kleryk ma dziewczynę, prostytutkę, Dianę (Anna Karczmarczyk). Policjanci ustalają nazwisko szantażysty. To Kogut, stręczyciel i pracodawca Diany. Na sutannie kleryka zabezpieczono tłuste ślady po oleju….

Odc. „Smażalnia” w czwartek o 20.25 w TVP 1.

Galeria zdjęć

Fot. Marzena Stokłosa
Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy