ATM grupa

MENU

„Jak uratować mamę”: Film dla całej rodziny

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu „Jak uratować mamę”. Mali widzowie i ich rodzice będą mogli wybrać się do kin już 1 czerwca. Film obejrzeli na razie na specjalnym pokazie w warszawskim kinie Luna dziennikarze i ich dzieci. Najmłodszym historia bardzo się spodobała, a dorośli nie kryli wzruszenia.

– „Jak uratować mamę” to opowieść o zwyczajnym rodzeństwie, którego życie zmienia się gwałtownie pod wpływem poważnej choroby ich mamy. Żeby jej pomóc, udają się w magiczną podróż, podczas której nie mogą nikogo skrzywdzić. Ta wyprawa obrazuje stan, w którym znajduje się dziecko postawione w sytuacji tak ogromnego strachu – strachu o swojego rodzica. Dla Adasia i Anetki wszystko jest w tej sytuacji nowe – tak jak nowy jest średniowieczny świat, w którym się znaleźli – opowiedzieli o filmie jego twórcy, Daniel Zduńczyk i Marcin Męczkowski. – Film z założenia pozbawiony jest tak modnego dzisiaj okrucieństwa, które wkradło się już do wielu filmów z gatunku kina familijnego. Historia ewoluuje od realizmu do baśniowej fantazji, co pozwala młodemu widzowi w pełni utożsamiać się z głównymi bohaterami i wspólnie przeżywać fascynujące przygody. Przesłanie jest proste: wiara, miłość i fantazja przezwyciężą najgorsze doświadczenia, warto więc wierzyć, marzyć i konsekwentnie dążyć do celu – dodali reżyserzy.

Głosów głównym bohaterom użyczyli m.in.: Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura i Andrzej Grabowski. Film promuje piosenka „Możesz wszystko” w wykonaniu Tabba i popularnego zespołu Sound’n’Grace.

Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy