ATM grupa

MENU

„Druga szansa”, kaktus i… Bovska

Kto raz usłyszy czołówkę serialu „Druga szansa”, z pewnością zostanie fanem Bovskiej, która w niej śpiewa. Ale nie tylko śpiewa. Bovska jest również, wraz z Janem Smoczyńskim, kompozytorką i autorką tekstu do „Kaktusa”, piosenki przewodniej serialu. – Siedziałam w domu, w fotelu i myślałam: piszemy piosenkę, jest robota do zrobienia! – opowiedziała o historii powstania „Kaktusa” Bovska, czyli  Magda Grabowska-Wacławek w wywiadzie dla „JESTsztuka”. – Chciałam, żeby była rytmiczna, żeby była w niej pewna „wyliczankowość”, rytm słów. Nie jest łatwa w odbiorze, łatwiej zrozumieć jej tekst, gdy się go czyta. Często słyszę pytanie: o czym właściwie jest? Nie chcę nikomu narzucać interpretacji tekstu, ale na pewno jest o zagubieniu, ucieczce przed szumem, siłą, która nas goni…

Jak Bovska trafiła do serialu „Druga szansa”? – Piosenki Bovskiej przesłał mi kompozytor Łukasz Targosz, abym zapoznała się z obiecującym i jeszcze nieogranym nowym zespołem – wspomina producentka serialu, Dorota Kośmicka-Gacke. – Po przesłuchaniu zakochałam się w jej utworach. Wybraliśmy dwa, z których jeden otwiera historię Moniki, a drugi mówi jako dodatkowy głos naszej bohaterki poprzez jej poezję i muzykę.

Płyta Bovskiej już wkrótce, a na razie jej „Kaktusa” możemy posłuchać w serialu „Druga szansa”, w poniedziałek, o 21:30 w TVN.

Foto. Łukasz Murgrabia

Wideo

Poleć znajomemu:

Powiązane wpisy