ATM grupa

MENU

Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny

Scenariusz: Przemysław Hoffmann

Reżyseria: Wojciech Todorow, Piotr Kolski, Łukasz Łukasik, Aleksander Gawek, Łukasz Tunikowski i inni

Kierownictwo produkcji: Przemysław Żyłka

Producent wykonawczy: Jakub Miszczak, Monika Galliot Salińska, Andrzej Muszyński (ATM GRUPA S.A.)

Emisja:  TV4 (Czwórka), poniedziałek – czwartek), godz. 20.00

Gatunek: Serial

Opis

Sukces serialu „Policjantki i policjanci” zmotywował naszych producentów do dalszego działania. Korzystając z doświadczeń, zdobytych przy tej produkcji powstał nowy projekt. Akcja serialu „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” dzieje się we Wrocławiu, a głównymi bohaterami są  funkcjonariusze Komendy Miejskiej. Każdy z nich boryka się ze swoim bagażem doświadczeń, których w serialu nie zabraknie. Poznamy rodziny, bliskich, a także wrogów naszych bohaterów.

Kto jest kim w serialu:

Naczelnik Edward Kubis (Marek Włodarczyk): Cieszy się powszechnym szacunkiem. Dobry fachowiec i sprawiedliwy szef. Przysłowiowy „dusza człowiek”, który za swoimi ludźmi skoczyłby w ogień. Podkomendnych traktuje jak wychowanków, którym należy przekazać wiedzę i doświadczenie.

Komisarz Adam Stasiak (Dariusz Karpiński): Rodowity wrocławianin. Absolwent szkoły policyjnej w Szczytnie. Zamknięty w sobie, szorstki i męski. Nie odzywa się bez potrzeby.

Aspirant Maria Przybylska (Weronika Lewoń): Maria pochodzi z dużej, wielopokoleniowej rodziny. Mieszka w małej wsi oddalonej 10 kilometrów od Wrocławia. Nie chce zostawiać rodzinnego domu, w którym od zawsze było gwarno i tłoczno.

Aspirant Kuba Walczak (Michał Mrozek): Kuba to chłopak z blokowiska, nie pochodzący z bogatej rodziny. W przeszłości miewał różne wyskoki za sprawą towarzystwa, kumpli. Mógł zostać przestępcą – został policjantem. W sumie zwyciężył dobry charakter Kuby. Ta przeszłość może mu jednak czasami ciążyć.

Podkomisarz Paulina Wach (Kamila Ścibiorek): Mimo swojej urody, nosi się dość męsko. Chodzi w bojówkach, koszulkach na ramiączkach, nosi nieśmiertelnik itp. Obsesyjnie dba o swoją kondycję. Potrafi doskonale walczyć, zna krav magę, biega maratony.

Galeria zdjęć

Nagrody

Obrazek Nagrody
2021
Telekamera w kategorii Serial fabularno-dokumentalny
Poleć znajomemu: