ATM grupa

MENU

Reporterzy. Z życia wzięte

Reżyseria: Łukasz Łukasik, Błażej Wolny, Piotr Kolski, Piotr Kuciński

Scenariusz:
Pomysł serialu: Jacek Kuras, Olga Kłys, Wiesław Paluch, Anna Skowrońska
Główny Scenarzysta: Ewelina Chyrzyńska

Producent wykonawczy: Studio A

Producenci: Anna Skowrońska, Marzena Śliwa-Fijołek  

Kierownik produkcji: Grzegorz Turzański

Emisja: TV Puls, od poniedziałku do piątku, godz. 17:00, powtórki, godz. 16:00. Premiera I sezonu od 2 marca, godz. 17:00. Prapremiera I odcinka: 28 lutego, godz. 21:00.

W rolach głównych: Tadeusz Chudecki (Kaczorowski), Piotr Cyrwus (Rembicki), Natalia Rzeźniak- Pospieszalska (Kalina), Przemysław Sejmicki (Wierzba), Aneta Gierat (Baśka), Michał Węgrzyński (Olo), Czesław Skwarek (Maks), Jakub Kwaśniewicz (Gwiazda), Agata Krzewska (Magda), Maciej Mazurkiewicz (Miłosz)

Opis

Akcja serialu „Reporterzy. Z życia wzięte” rozgrywa się w niewielkim miasteczku powiatowym, gdzie działa redakcja portalu informacyjnego „Puls dnia”.

Właścicielem portalu i redaktorem naczelnym jest Andrzej Kaczorowski, którego gra Tadeusz Chudecki. Jego marzeniem jest wprowadzenie portalu do pierwszej ligi dziennikarskiej. Kaczorowski codziennie więc dopinguje swój zespół w poszukiwaniu sensacyjnych tematów na newsy. Uważa, że są one na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko dobrze szukać.

Tytułowi „Reporterzy…” śledzą wydarzenia, za każdym razem zderzając się z emocjonującą ludzką historią. Opisują zarówno poważne tematy jak m.in. ucieczka sprawcy z miejsca wypadku, prześladowanie Ukraińców czy romans nauczycielki z uczniem, jak i mniejsze lokalne historie – wyścigi kur, małżeństwo, które nadało dzieciom imiona bohaterów „Gwiezdnych wojen”, czy regionalny konkurs jedzenia pączków na czas.

Redakcję czasem odwiedzają zwariowani „łowcy sensacji”. Jest też czarny charakter – dawny kolega Kaczorowskiego, obecnie jego największy wróg – biznesmen Leszek Rembicki (w tej roli Piotr Cyrwus).

Niespodziewanie Barczyn staje się areną dramatycznych wydarzeń – na rynku dochodzi do napadu z bronią w ręku. Nikt nie wie, kim jest napastnik, który wziął zakładników i jaki ma motyw. Okazuje się, że jedną z zakładniczek jest Kalina (Natalia Pospieszalska), dziennikarka, która właśnie przyjechała do Barczyna, aby rozpocząć tu pracę…

Przydatne linki

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: