ATM grupa

MENU

Receptura

Reżyseria: Tomasz Szafrański

Koncepcja serialu: Artur Kowalewski

Produkcja: Production Services Poland dla TVN

Producent: Krzysztof Jakubowski, Robert Wieczorek

Kierownik Produkcji: Jadwiga Dziuma

Emisja: TVN od 5 września 2021 o godz. 21:30  i player.pl od 29 września 2021 (seria liczy 6 odcinków)

W rolach głównych: Zofia Wichłacz, Agnieszka Więdłocha, Jacek Koman, Jędrzej Hycnar, Joanna Brodzik, Cezary Żak, Joanna Jarmołowicz, Piotr Janusz, Alicja Dąbrowska, Przemysław Sadowski, Monika Kwiatkowska, Edward Linde-Lubaszenko oraz gościnnie Emilia Krakowska.

Opis

„Receptura” to serial obyczajowy z tajemnicą w tle, którego akcja rozgrywa się równolegle w dwóch płaszczyznach czasowych – w 1936 i 2021 roku. Śledzimy losy dwóch bohaterek – jednej mieszkającej we współczesnej stolicy i drugiej: żyjącej w międzywojennej Warszawie. Obie podążą za tajemnicą inspirowaną przepisem na słodycz, który chcą zdobyć wszyscy.

Klamrą spinającą dwie kobiece historie w „Recepturze” jest dziennik Marii Kielicz, który przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury – Zosi. Wraz z jego kolejnymi stronami rozwija się opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach kobiet szukających prawdy o sobie.

W 1936 roku Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjeżdża do międzywojennej stolicy, aby rozpocząć nowe życie. W Warszawie kobieta otrzymuje posadę asystentki Jana Wedla. Szybko staje się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.

We współczesnej części „Receptury” widzowie śledzą losy studentki architektury Zosi. Dziewczyna wpada na trop rodzinnej tajemnicy, odnajdując dziennik swojej prababki Marii Kielicz, asystentki Jana Wedla. Wraz z kolejnymi stronami wspomnień Marii, Zosia poznaje kulisy życia kobiety, która okazuje się dla niej inspiracją do zawalczenia o siebie i udowodnia, że miłosne dylematy są ponadczasowe!

Niestety, rodzinna pamiątka ściąga na Zosię także niebezpieczeństwo, wciągając ją w grę, w której nie wiadomo: kto przyjaciel, a kto wróg!

 

Przydatne linki

Galeria zdjęć

Wideo

Poleć znajomemu: