ATM grupa

MENU

Mecenas Lena Barska

Reżyseria: Aleksander Gawek

Scenariusz: Jola Niedźwiecka, Olga Kłys

Producent wykonawczy: Andrzej Muszyński (Producent nadzorujący ATM GRUPA), Robert Wieczorek (Producent ATM GRUPA)

Kierownik produkcji: Jadwiga Dziuma

Emisja: TV4 (Czwórka), niedziela, godz. 22.00 oraz piątek godz. 20.00

W rolach głównych: Izabella Bukowska (Lena), Piotr Wiszniowski (Jurek), Andrzej Pieńko (Maciek), Marta Termena (Żaneta), Ludmiła Warzecha (Krystyna), Natalia Idzikiewicz (Aśka)  i Jakub Dyniewicz (Wojtek).

Opis

Serial „Mecenas Lena Barska” opowiada o życiowych i zawodowych perypetiach tytułowej prawniczki.  Lżejsze, nierzadko  komediowe wątki życia prywatnego głównych bohaterów przeplatają się w serialu z poruszającymi, czasem bardzo dramatycznymi historiami klientów kancelarii. Główna bohaterka ( w tej roli Izabella Bukowska), z zawodu i z powołania adwokat prawa rodzinnego, prywatnie matka dwojga nastolatków, to atrakcyjna, pełna pasji, a przy tym nie pozbawiona poczucia humoru i pogodnego dystansu do świata czterdziestolatka. Mecenas Lena Barska perfekcyjnie prowadzi swoją kancelarię i powierzone jej sprawy, jednak w jej życie osobiste, za sprawą bliższych i dalszych członków jej nieco szalonej, patchworkowej rodziny, nieustannie wkrada się chaos.

Głównymi jego sprawcami są nastoletnie dzieci Leny, Aśka i Wojtek, które przyprawiają matkę o palpitacje serca mniej lub bardziej typowymi dla swego wieku kłopotami: od pryszczy po konflikt z prawem. Sytuację pogarsza jeszcze były mąż Jurek – spontaniczny lekkoduch, całkowicie ponoszący winę za rozpad małżeństwa. Teraz Jurek związał się z nieco ekscentryczną i przesadnie uczuciową, a co najważniejsze – znacznie młodszą od siebie poetką – Żanetą. Mimo, że rozwód nabrał mocy prawnej, oboje – Jurek i Żaneta – notorycznie wkraczają w życie Leny, co ona próbuje jakoś znosić ze względu na dobro dzieci. Sama nie szuka nowej miłości, dając sobie czas na odpoczynek od mężczyzn. Życie jednak potrafi płatać figle i już niedługo na drodze Leny stanie ktoś, kto wiele lat temu gościł w jej sercu. Również on, oprócz miłości, wniesie w jej życie sporą dozę chaosu.

W przeciwieństwie do  życia prywatnego, w którym sprawy niejednokrotnie wymykają się jej z rąk, w sferze zawodowej Lena zawsze ma wszystko pod kontrolą. W pracy mecenas Barska to uosobienie profesjonalizmu i życzliwej troski o klientów kancelarii, których nie zostawia bez pomocy nawet w beznadziejnych z pozoru sytuacjach. Za każdą z prowadzonych przez Lenę spraw  kryją się dramatyczne  historie, skomplikowane międzyludzkie relacje,  trudne emocje i poważne życiowe problemy. Wśród osób, które zwracają się do Leny o pomoc są małżonkowie starający się o rozwód, rodzice walczący o prawa do opieki nad dziećmi, a nawet dzieci występujące przeciwko dorosłym. W tej niełatwej pracy Lenę wspiera Pani Krystyna, która prowadzi jej sekretariat i jest prawdziwym dobrym duchem kancelarii. Zarówno o sprawach zawodowych jak i prywatnych Leny ma własne zdanie i nie waha się powiedzieć głośno, kiedy „cesarz jest nagi”.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: