ATM grupa

MENU

Fort Boyard

Reżyseria: Jakub Miszczak

Scenariusz: Robert Meller

Prowadzący: Robert Gonera, Katarzyna Glinka

Koordynacja międzynarodowa: Corinne Zema

Producent: Lech Adamski, Joanna Michalska

Produkcja: ATM Grupa S.A. na podstawie oryginalnego formatu Adventure Line Productions (France)

Emisja: TVP 2 (2008)

Oglądalność: 20% SHR

Opis

Program „Fort Boyard” to turniej przygodowy, w którym bierze udział pięcioosobowa drużyna, składająca się z zawodników o różnych predyspozycjach. Uczestnicy znani są widzom ze swoich osiągnięć, są to być sportowcy, gwiazdy ekranu i mediów, a także inne osoby, wyłonione podczas castingu.

Tytułowy „Fort Boyard” to więzienie – twierdza, położona na wysepce u zachodnich wybrzeży Francji, zbudowana w XIX w. na polecenie Napoleona. Budowla ta stała się areną zmagań w jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych programów na świecie. Zadaniem uczestników programu jest zdobycie pięciu kluczy, które umożliwiają wejście do komnaty skarbów – strzeżonej przez tygrysy – i rozszyfrowanie zagadkowego słowa-kodu, które otwiera drogę do skarbca z główną nagrodą. Droga do sukcesu jest długa i wyczerpująca, drużyna musi wykonać siedem zadań, rozwikłać trzy zagadki i zmierzyć się z dwoma zadaniami specjalnymi.

Zdjęcia do 26 odcinków dwóch serii ”Fort Boyard” nakręcono w lipcu 2008 na Atlantyku w okolicy francuskiego La Rochelle. W każdym z nich brała udział pięcioosobowa drużyna, składająca się z zawodników o różnych predyspozycjach, a kapitanami poszczególnych drużyn były znane i sławne osoby. Program prowadzili Robert Gonera i Katarzyna Glinka, a w rolę mędrca, który zadawał uczestnikom zagadki, wcielił się Janusz Weiss.

Na świecie wyprodukowano 1137 odcinków programu w dwudziestu sześciu krajach, m.in.: Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji, Rosji, Grecji, Danii, Argentynie, Holandii, Kanadzie, Belgii oraz na Węgrzech. W każdym z nich wyniki oglądalności wskazywały na wielki sukces produkcji. „Fort Boyard” jest jednym z najpopularniejszych formatów na świecie.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: