ATM grupa

MENU

Dziewczyny ze Lwowa

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Scenariusz: Robert Brutter i Zespół

Producent wykonawczy: Maciej Strzembosz, Dorota Hawliczek, Paweł Mantorski (Studio A)

Kierownik produkcji: Paweł Mantorski

Emisja: TVP1 1. seria (13 odcinków): 6 września – 29 listopada 2015 r. 2. seria (13 odcinków) od 3 września 2017 r.

W rolach głównych: Anna Maria Buczek, Anna Gorajska, Magdalena Wróbel, Katarzyna Ucherska, Marta Lipińska, Marian Dziędziel, Dorota Segda,  Adrian Zaremba, Sławomir Grzymkowski, Tomasz Sapryk, Cezary Żak, Agnieszka Sienkiewicz, Bartosz Obuchowicz

Gatunek: Serial fabularny, komediowo-obyczajowy

Opis

„Dziewczyny ze Lwowa” to nowy serial obyczajowo-komediowy, przedstawiający perypetie czterech młodych dziewczyn, które przyjechały do Warszawy w poszukiwaniu lepszego życia i nowych perspektyw dla siebie i bliskich, których zostawiły na Ukrainie. Czy odnajdą się w polskiej rzeczywistości i ile przeszkód będą musiały pokonać po drodze – o tym opowiada 13-odcinkowa produkcja Studia A.

W stolicy – nie bez trudności zaczynają pracę „u ludzi”, oczywiście na czarno. Za przysłowiowe grosze wynajmują wspólny pokój w zrujnowanej kamienicy (ale w centrum) od pana Henryka (Marian Dziędziel), przemiłego starszego pana, który, jak się okaże jest trochę na bakier z prawem.

Główne bohaterki to Uljana (Anna Gorajska), Polina (Magdalena Wróbel), Olya (Katarzyna Ucherska), Swietłana (Anna Buczek).

Uljana to młoda absolwentka konserwatorium we Lwowie, która zwolniona z pracy zostaje z dzieckiem bez środków do życia i szans na inne zajęcie. W Warszawie trafia do pięknego, acz toksycznego domu starszego, częściowo sparaliżowanego pana (Stanisław Brejdygant), jego nie bardzo udanego syna (Sławomir Grzymkowski) i wrednej synowej (Dorota Segda). Kiedy staruszek, z którym łączy ją miłość do muzyki, przypadkowo dowiaduje się, że Uljana w swojej ojczyźnie używała delikatnych dłoni do grania na skrzypcach, a nie do sprzątania „po ludziach”, składa jej propozycję nie do odrzucenia. To jednak rodzi wojnę pomiędzy nią a synem i synową, którzy od tej pory robią wszystko, aby utrudnić jej życie…

Polina, mimo studiów menadżerskich, utopiła wszystko co miała w agencji modelek, która właśnie zbankrutowała… Najbardziej obrotna i wyszczekana z całej czwórki, chce nadal być w Polsce kobietą biznesu – ze swoją energią, starannością i ponadprzeciętnymi kwalifikacjami wydaje się być do tego stworzona. Droga na szczyt jest jednak bardzo wyboista…

Olya to dziewczyna bez konkretnego wykształcenia, beznadziejnie romantyczna i zakochana w cwanym obiboku Igorku (Józef Pawłowski). Do tego jest nieśmiała, zakompleksiona, strachliwa i ma wiecznego pecha. Kiedy młody sąsiad Tomek (Adrian Zaremba), od pierwszego wejrzenia zakochuje się w niej bez pamięci, Olya nie może uwierzyć, że taka dziewczyna jak ona może się szczęśliwie związać z polskim fajnym chłopakiem, który chce jej życie usłać różami. I to bez kolców. A do tego przecież jest jeszcze jej ukochany Igorek… który pojawia się w Polsce gnany niepojącymi wieściami o rodzącej się konkurencji, przez co może stracić stały dopływ gotówki od narzeczonej.

Swieta to dziewczyna, która myśli perspektywicznie. Spośród wielu pracodawców typuje kandydata na męża i ojca swoich dzieci samotnego Mecenasa (Krzysztof Stelmaszyk) z pozycją i mieszkaniem. Jakby mało było jej problemów najzwyczajniej się w nim zakochuje… Romans bez konsekwencji zawsze jest możliwy, ale związek mecenasa z pozycją i nie za bogatej dziewczyny z Ukrainy? Ale jeśli się to dobrze rozegra (w cztery mądre głowy) to czemu nie?

Bohaterki z racji pracy poznają najróżniejszych ludzi, różne domy i znajdują się w różnych sytuacjach. Spotykają antypatie i sympatie, jak aktorka Kasia (Paulina Chapko) Zawiązują się również przyjaźnie.

Przydatne linki

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: