ATM grupa

MENU

Dziewczyny ze Lwowa

Tytuł: Dziewczyny ze Lwowa

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Scenariusz: Robert Brutter i Zespół

Producent wykonawczy: Maciej Strzembosz, Dorota Hawliczek, Paweł Mantorski (Studio A)

Kierownik produkcji: Paweł Mantorski

Emisja: TVP1 SEZON I (13 odcinków); emisja od 6 września 2015 r do 29 listopada 2015 r., SEZON II (13 odcinków); emisja od 3 września 2017 r. do 3 grudnia 2017 r.; SEZON III (13 odcinków); emisja od 1 września 2018 do 24 listopada 2018 r. w soboty, godz. 20:30; SEZON IV (13 odcinków); emisja od  13 września 2019 r. do 20 grudnia 2019 r. w piątki, godz. 20:35

W rolach głównych: Anna Maria Buczek (Swieta), Anna Gorajska (Uljana), Magdalena Wróbel (Polina), Katarzyna Ucherska (Olya), Magdalena Pociecha (Katia), Marta Lipińska (Nowakowa), Marian Dziędziel (Henrula), Dorota Segda (Halina),  Krzysztof Stelmaszyk (Mecenas), Stanisław Brejdygant (Profesor), Adrian Zaremba (Tomek), Sławomir Grzymkowski (syn Profesora), Mateusz Rusin (Pianista), Piotr Ligienza (Jurek), Monika Jarosińska (Matylda), Piotr Zelt (Gangster), Tomasz Sapryk (seria 2), Cezary Żak (seria 2), Agnieszka Sienkiewicz (Hanka), Bartosz Obuchowicz (Tajniak, seria 2) Paulina Gałązka (Hanka od sezonu 4); Grzegorz Wons (Sarkisjan), Konrad Skolim-Skolimowski (Oleh, syn Swiety)

Gatunek: Serial fabularny, komediowo-obyczajowy

Opis

„Dziewczyny ze Lwowa” to serial obyczajowo-komediowy, przedstawiający perypetie czterech młodych dziewczyn, które przyjechały do Warszawy w poszukiwaniu lepszego życia i nowych perspektyw dla siebie i bliskich, których zostawiły na Ukrainie. Czy odnajdą się w polskiej rzeczywistości i ile przeszkód będą musiały pokonać po drodze – o tym opowiada  produkcja Studia A.

W stolicy – nie bez trudności zaczynają pracę „u ludzi”, oczywiście na czarno. Za przysłowiowe grosze wynajmują wspólny pokój w zrujnowanej kamienicy (ale w centrum) od pana Henryka (Marian Dziędziel), przemiłego starszego pana, który, jak się okaże jest trochę na bakier z prawem.

Główne bohaterki to Uljana (Anna Gorajska), Polina (Magdalena Wróbel), Olya (Katarzyna Ucherska), Swietłana (Anna Buczek).

Uljana to młoda absolwentka konserwatorium we Lwowie, która zwolniona z pracy zostaje z dzieckiem bez środków do życia i szans na inne zajęcie. W Warszawie trafia do pięknego, acz toksycznego domu starszego, częściowo sparaliżowanego pana (Stanisław Brejdygant), jego nie bardzo udanego syna (Sławomir Grzymkowski) i wrednej synowej (Dorota Segda). Kiedy staruszek, z którym łączy ją miłość do muzyki, przypadkowo dowiaduje się, że Uljana w swojej ojczyźnie używała delikatnych dłoni do grania na skrzypcach, a nie do sprzątania „po ludziach”, składa jej propozycję nie do odrzucenia. To jednak rodzi wojnę pomiędzy nią a synem i synową, którzy od tej pory robią wszystko, aby utrudnić jej życie…

Polina, mimo studiów menadżerskich, utopiła wszystko co miała w agencji modelek, która właśnie zbankrutowała… Najbardziej obrotna i wyszczekana z całej czwórki, chce nadal być w Polsce kobietą biznesu – ze swoją energią, starannością i ponadprzeciętnymi kwalifikacjami wydaje się być do tego stworzona. Droga na szczyt jest jednak bardzo wyboista…

Olya to dziewczyna bez konkretnego wykształcenia, beznadziejnie romantyczna i zakochana w cwanym obiboku Igorku (Józef Pawłowski). Do tego jest nieśmiała, zakompleksiona, strachliwa i ma wiecznego pecha. Kiedy młody sąsiad Tomek (Adrian Zaremba), od pierwszego wejrzenia zakochuje się w niej bez pamięci, Olya nie może uwierzyć, że taka dziewczyna jak ona może się szczęśliwie związać z polskim fajnym chłopakiem, który chce jej życie usłać różami. I to bez kolców. A do tego przecież jest jeszcze jej ukochany Igorek… który pojawia się w Polsce gnany niepojącymi wieściami o rodzącej się konkurencji, przez co może stracić stały dopływ gotówki od narzeczonej.

Swieta to dziewczyna, która myśli perspektywicznie. Spośród wielu pracodawców typuje kandydata na męża i ojca swoich dzieci samotnego Mecenasa (Krzysztof Stelmaszyk) z pozycją i mieszkaniem. Jakby mało było jej problemów najzwyczajniej się w nim zakochuje… Romans bez konsekwencji zawsze jest możliwy, ale związek mecenasa z pozycją i nie za bogatej dziewczyny z Ukrainy? Ale jeśli się to dobrze rozegra (w cztery mądre głowy) to czemu nie?

Bohaterki z racji pracy poznają najróżniejszych ludzi, różne domy i znajdują się w różnych sytuacjach. Spotykają antypatie i sympatie, jak aktorka Kasia (Paulina Chapko) Zawiązują się również przyjaźnie.

Przydatne linki

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: