ATM grupa

MENU

Dwa Światy

Reżyseria: Okił Khamidov

Scenariusz: Zespół scenariuszowy GRUPA ATM pod kierownictwem Doroty Michalak-Kurzewskiej

Prowadzenie: Krzysztof Ibisz

Emisja: TV Polsat S.A. (marzec – czerwiec 2001)

Opis

Akcja rozgrywa się na terenie specjalnego kompleksu zbudowanego w plenerze. Dwunastu uczestników wprowadza się do pierwszej dostępnej dla nich części kompleksu. Spędzają tu tydzień pławiąc się w luksusie, a gdy zaczynają sądzić, że tak będzie do końca… … niespodzianka: Uczestnicy przenoszą się teraz do surowego, wiejskiego domu, który sami muszą urządzić i przetrwać w nim mając do dyspozycji jedynie podstawowe narzędzia, surowce spożywcze, nasiona warzyw i zwierzęta gospodarskie: krowę, kozę, świnie, kury, kaczki i ryby w stawie.

Domek luksusowy nie będzie stał jednak pusty. Przeprowadza się tam co tydzień jedna osoba wskazana przez widzów i… jest to kara! O ile bowiem za każdy dzień pobytu w prymitywnych warunkach uczestnicy zarabiają, o tyle ubożeją płacąc za każdy dzień życia w luksusie. Dłuższy pobyt w luksusowym domu oznacza zatem bankructwo i opuszczenie gry.

System skonstruowany jest tak, że po trzech miesiącach w grze pozostają dwie najbardziej zahartowane i lubiane przez widzów osoby. To między nimi rozgrywa się wielki FINAŁ.
„Dwa Światy” – pojawił się na antenie Polsatu w marcu 2001 i natychmiast zdobył ogromną popularność wśród widowni. Specjalnie dla tej gigantycznej produkcji powstał monitorowany bez przerwy przez 60 kamer i 120 mikrofonów obiekt z dwoma domami, stawem oraz zabudowaniami gospodarczymi. „Dwa Światy” były najlepiej oglądanym programem telewizyjnym we wszystkich kategoriach w lipcu 2001. Autorski pomysł Grupy ATM okazał się poważną konkurencją dla intensywnie promowanego „Big Brothera”.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: