ATM grupa

MENU

Big Brother (4, 5)

Scenariusz: Jarek Ostaszkiewicz (IV), Agnieszka Kopytko (V)

Realizacja wizji: Realizacja wizji: Jerzy Kisała, Robert Grodkiewicz, Krzysztof Głowacki, Ireneusz Sobierajski, Marek Łopata , Marek Żmuda, Krzysztof „Bizon” Jędruszczak.

Kierownik produkcji: Przemysław Kmiotek (IV),

Emisja: TV4

Licencja: Audycja na podstawie formatu Endemol Nederland B.V.

 

Opis

 

Big Brother 4 (2007-2008)

Do tej pory programy Big Brother obejrzało na świecie miliard ludzi! Kolejne edycje emitowano w przeszło trzydziestu krajach.

Finał, który odbył się 16 grudnia 2007 na antenie TV4, przyciągnął przed małe ekrany 1,2 miliona osób. Największą widownię w czasie emisji całej serii gromadziły emitowane w niedzielę na żywo „Ringi”. Program prowadzili Karina Kunkiewicz oraz Kuba Klawiter.

Uczestnicy programu mieszkali w nowym, wybudowanym specjalnie na potrzeby programu domu, którego powierzchnia była znacznie większa niż w poprzednich edycjach. Przez całą dobę każdy ich ruch śledziło 35 kamer telewizyjnych, pracujących po raz pierwszy w standardzie wysokiej rozdzielczości HD (High Definition). Było to o dziesięć kamer więcej niż w poprzednich edycjach Big Brother. Stworzony na potrzeby Big Brother system rejestracji audiowizualnej wymagał wykorzystania 25 tysięcy metrów kabli przesyłowych. Po raz pierwszy także stworzono możliwość podpatrywania mieszkańców poprzez dostępne przez internet cztery kamery.

Wybór uczestników był sprawą priorytetową. Zorganizowano osiem castingów. Ostatni rozegrał się w Londynie  po raz pierwszy dając szansę wzięcia udziału w programie emigrantom. Uczestnicy programu Big Brother 4.1. zostali wybrani spośród sześciu tysięcy osób.

Sukces tej serii zadecydował o realizacji kolejnej jego edycji.

Fani programu Big Brother 4.1 stworzyli w sieci społeczność wielkości dużego polskiego miasta.

Big Brother 5

Po raz pierwszy w historii polskiej edycji programu, „Big Brother” został wyemitowany w dwóch częściach. W pierwszej z nich – „Big Brother V” – w Domu Wielkiego Brata zamieszkały gwiazdy. Wśród nich m.in.: Jarosław Jakimowicz, Sasha Strunin oraz Piotr Gulczyński. W tej części odbyły się koncerty oraz imprezy artystyczne. 2 marca widzowie oglądali występ Ivana Mladka – czeskiego muzyka, kabareciarza, znanego między innymi z piosenki Jożin z Bażin.

W drugiej części programu widzowie śledzili losy uczestników wyłonionych w castingach, które odbyły się m.in. we Wrocławiu, w Warszawie, a także w Dublinie. Oprócz tradycyjnego castingu do „Big Brother V”, w internecie rozegrał się „BB Wyścig”. Zabawa, która pozwoliła na wyłonienie uczestnika programu spośród społeczności internetowej. „BB Wyścig” był jednym z pierwszych projektów A2 Multimedia – spółki utworzonej w wyniku współpracy ATM Grupa S.A. z Agora S.A.

Program „Big Brother 5” poprowadzili: Jakub Klawiter i Małgorzata Kosik.

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu: