Mamy prawa do ekranizacji bestsellerowej biografii Kory!

 

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Wydawnictwo Znak i ATM Grupa podpisały umowę na ekranizację książki Się żyje. Kora. Biografia!

„Biografia Kory pióra Katarzyny Kubisiowskiej to świetna, doskonale udokumentowana lektura. Można powiedzieć: gotowa mapa drogowa dla dokumentalisty. Już teraz, we współpracy z autorką i w porozumieniu z Bliskimi Kory, rozpoczynamy pracę nad gromadzeniem materiałów do filmu dokumentalnego. W planach mamy także fabułę, autorskie spojrzenie na tę niezwykłą artystkę”, mówił podczas wspólnego spotkania w Warszawie w siedzibie firmy Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy.

Wydawnictwo Znak od lat aktywnie działa w obszarze sprzedaży praw zależnych. Przyszła ekranizacja to bowiem dla wydawcy, autorki i czytelników ważne wydarzenie.

Się żyje. Kora. Biografia ma już status bestsellera, nie nadążamy z dodrukami, wierzymy, że popularność książki przełoży się też na popularność filmu. Książka zyska drugie życie, pełne koloru, energii i muzyki”, komentuje Monika Bartys, dyrektorka wydawnicza Znak.

Katarzyna Kubisiowska, znakomita autorka wielu bestsellerowych biografii od lat związana z wydawnictwem Znak, będzie pracowała nad projektem również jako członkini zespołu scenariuszowego. „Cieszę się, że ekranizacją książki zainteresowała się ATM Grupa. To duży, wiarygodny producent, dający gwarancję, że projekt się powiedzie. Oczywiście, mam w głowie własny pomysł na reżysera, a ściśle rzecz ujmując, reżyserkę. Jest to ktoś, kto będzie umiał zbudować mocną, lecz niejednoznaczną postać kobiecą, oddać jej wewnętrzne rozedrganie i sprzeczności”.

Się żyje. Kora. Biografia to kolejny wspólny projekt łączący Wydawnictwo Znak i branżę filmową. Mamy nadzieję, że efekty wspólnej pracy w niedługim czasie zachwycą zarówno widzów, jak i czytelników.

fot. Grażyna Makara, Katarzyna Włoch

Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”, biografka Jerzego Pilcha, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Vetulaniego. Autorka m.in. rozmowy rzeki z Wojciechem Mannem Głos i zbioru rozmów z ludźmi kultury Blisko, bliżej. Autorka książki Się żyje. Kora. Biografia, która swoją premierę miała w maju 2023 roku.

Poleć znajomemu: