„Powrót do przeszłości”. Premiera nowego programu ATM Grupy!

 

Spektakularne bitwy, oblegane twierdze, szable, mundury, czołgi… Historia na wyciągnięcie ręki. „Powrót do przeszłości”, nowy program ATM Grupy dla CANAL+ Discovery, to 10-cio odcinkowa opowieść o magicznym świecie pasjonatów, którzy zajmują się odtwarzaniem historii. Program prowadzi, biorąc udział we wszystkich bitwach, Krzysztof Unrug. W każdy wtorek, od 20 października, o godz. 21:00 na CANAL+ Discovery.

Odtwarzają wielkie bitwy, inscenizują historyczne wydarzenia, starają się jak najwierniej odwzorować minione realia. Dzięki swojej determinacji kilka razy do roku nie tyle przenoszą się w przeszłość, co sprawiają, że przeszłość staje się teraźniejszością. Rekonstruktorzy wielkich bitew – zwykli ludzie z niezwykłymi historiami.

Zobacz zwiastun i zapowiedź wielkich bitew!

W każdym odcinku „Powrotu do przeszłości” widz będzie miał okazję poznać grupę zajmującą się rekonstrukcjami innej epoki historycznej: począwszy od Starożytności, poprzez czasy Słowian i Wikingów, Średniowiecze, Sarmację, przez I i II Wojnę Światową, a na współczesności kończąc. Za każdym razem sportretujemy inną polską grupę rekonstrukcyjną, zajmującą się inscenizacjami innej bitwy. W każdym odcinku poznajemy bohaterów w podczas ich normalnego, codziennego życia, po czym jesteśmy świadkami fascynującego procesu przygotowań do rekonstrukcji i wreszcie – samej rekonstrukcji, inscenizacja której jest zawsze wielkim finałem odcinka.

Wielkie bitwy od środka. Premiera 20 października na Canal+ Discovery o 21:00. Pierwsza starcie to bitwa pod Bolimowem.

FB: https://www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY/videos/716288078472930/

Poleć znajomemu: