„Niezapomniane lata 90.” – dziś premiera!

 

Kto nosił ortalionowy dres i białe skarpetki, a kto buty na koturnie? Dlaczego słuchaliśmy eurodance i odwiedzaliśmy kafejki internetowe? Czym było kapslowe szaleństwo i jak się żyło bez telefonu komórkowego? Na te i wiele innych pytań o kultowy okres lat 90. interesująco i z przymrużeniem oka odpowiada program „Niezapomniane lata 90.”.

O programie

W każdym z 10 odcinków poruszona zostanie inna tematyka dotycząca tego okresu. Będzie to m.in. moda, muzyka, telewizja, polityka, kultura, show-biznes i kultura. Program w dużym stopniu składa się z materiałów archiwalnych. Do jego współtworzenia przyczyniły się także osoby, które nadesłały do producenta programu materiały wideo z tamtego okresu. W zależności od tematyki odcinka, w produkcji wypowiadają się osoby, które dzielą się swoimi doświadczeniami z tamtego okresu, w którym pracowali, tworzyli, dorastali.

Gośćmi programu są m.in. Kasia Kowalska, Jerzy Owsiak, Robert Gawliński, Lidia Popiel, Wojciech Pijanowski, Tomasz Raczek, Norbi. Listę ekspertów dopełniają m.in. dziennikarze muzyczni, komentatorzy popkultury i socjologowie.

Producentem programu jest Discovery Networks, a producentem wykonawczym ATM Grupa.

Premierowe odcinki serii „Niezapomniane lata 90.” w CANAL+ DISCOVERY w każdy wtorek, od 15 marca, o godz. 20.00.

Poleć znajomemu: