„Kobiety i Mafia” – przedstawiamy świat zbrodni oczami kobiet…

 

Zetknięcie z mafią zmieniło ich życie na zawsze. Po latach postanowiły opowiedzieć swoje historie przed kamerą, wiele tym samym ryzykując. Niezwykły i wstrząsający serial dokumentalny „Kobiety i Mafia” odsłoni mroczny, zdominowany przez mężczyzn świat polskiej przestępczości zorganizowanej z unikalnej, kobiecej perspektywy. Premiera w środę 9 marca, o godz. 22:00, w kanale 13 ULICA.

O programie

Sześć 45-minutowych odcinków, a w nich losy kilkunastu kobiet. Ich osobiste doświadczenia i relacje zapewnią widzom niepowtarzalny wgląd w przerażający świat polskiej mafii. Bohaterki tego dokumentu były związane ze środowiskiem przestępczym na różne sposoby – są wśród nich m.in. matki, żony, a także córki gangsterów. Serial opowiada nie tylko o ich osobistych związkach z członkami tzw. polskiej mafii, ale analizuje, w jaki sposób przestępcze środowisko wpłynęło na życiowe postawy tych osób i postrzeganie przez nie świata.

Kobiety mówią otwarcie o swoich porażkach, poniesionych stratach i zmianach w życiu, które musiały wprowadzić, by dać sobie radę ze zwykłą codziennością. Wiele z nich nie uwolniło się jeszcze od dramatów z przeszłości. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek będą mogły spać spokojnie…

Do kobiet z mafijną przeszłością dociera Ewa Ornacka, dziennikarka i autorka książek o przestępczości zorganizowanej. Namawia je na szczerą rozmowę przed kamerą, przełamuje ich wstyd i strach, czasami nawet wieloletnie milczenie.

Producentem serialu jest Artur Kowalewski (ATM Grupa), który w 2004 roku stworzył pionierski dokument o polskiej przestępczości zorganizowanej „Alfabet mafii”. Ewa Ornacka była tam jedną z prowadzących, a następnie współautorką książki pod tym samym tytułem. W swoim dorobku dziennikarka ma jeszcze cztery inne książki, w tym wydane w 2015 roku „Wojny kobiet” – opowieść o kobietach, które rzuciły wyzwanie policji, sądom i mafii.

Poleć znajomemu: