ATM grupa

MENU

Zapraszamy na wystawę zdjęć Jacka Poremby do Ogrodu Botanicznego!

W niedzielę 20 czerwca, w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie, odbył się wernisaż zdjęć Jacka Poremby do Kalendarza ATM Grupy 2021. Wystawę można oglądać do końca wakacji. Zapraszamy!

O wystawie

Wernisaż w Ogrodzie Botanicznym swoją obecnością uświetnili: dyrektor Ogrodu prof. dr hab. Arkadiusz Nowak, wiceprezes PAN prof. Romuald Zabielski, prezes ATM Grupy Andrzej Muszyński, fotograf Jacek Poremba oraz Andrzej Zieliński – jeden z bohaterów naszego kalendarza.

Zaproszeni goście byli pod wrażeniem zarówno zdjęć, które idealnie wpisują się w krajobraz i filozofię ogrodu, a także interesujących opowieści o przyrodzie dyrektora Arkadiusza Nowaka.

Jeśli nie byliście jeszcze w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, warto go odwiedzić właśnie teraz. Nie tylko ze względu na naszą wystawę, ale także dlatego, że wszystko właśnie kwitnie i ogród wygląda zachwycająco!

 

 

O kalendarzu

To już piąta edycja kalendarza ATM Grupy. Ten powstawał w dziwnym dla nas wszystkich momencie, kiedy cały świat zatrzymał się z powodu epidemii koronawirusa… Maseczki na planie, ciągła dezynfekcja rąk i ta niepewność, czy kolejnego dnia będzie jeszcze można robić zdjęcia. Ale udało się!

To rocznicowe wydanie różni się od poprzednich. Zależało nam, żeby do pięknych zdjęć dodać coś więcej… Przesłanie. Nie szukaliśmy długo. Ocieplenie klimatu, wszechobecny plastik, zanieczyszczenie powietrza… Ziemia zmienia się w wielkie wysypisko śmieci z naszego powodu. Jeśli nie podejmiemy natychmiastowych działań, czeka nas ekologiczny koniec świata.

Zdjęcia, które wymyślił i zrobił, Jacek Poremba – legenda polskiej fotografii, w wymowny sposób podkreślają wagę tego problemu.

Wystawa zdjęć Jacka Poremby do kalendarza ATM Grupy „A Ty co robisz, żeby ratować naszą planetę”, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, od 20 czerwca 2021

Galeria zdjęć

fot. Tomasz Kordek
Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje