ATM grupa

MENU

Oglądaj SKOŁOWANYCH na Prime Video!

Mamy dla Was dobrą wiadomość! Od dziś na platformie Prime Video możecie obejrzeć wyprodukowaną przez nas komedię pozytywnie romantyczną „Skołowani”!  W rolach głównych: Agnieszka Grochowska i Michał Czernecki.

O filmie

„Skołowani”, druga własna produkcja fabularna ATM Grupy, to opowieści o miłości, która odmieni największego kłamcę.

Maks (Michał Czernecki) to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna (Marianna Zydek), młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za niepełnosprawnego, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii (Agnieszka Grochowska), która porusza się na wózku. Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?

– Ta historia ma coś, co lubię w filmach, jest zabawna, ale momentami wzruszająca, opowiada o ważnych sprawach i dość głęboko wchodzi w bohaterów, nie tracąc komicznego spojrzenia na życie – mówi Agnieszka Grochowska. – Znalezienie się w skórze kogoś, kto myśli inaczej, kto łamie stereotyp, przyjęte myślenie i daje z siebie naprawdę dużo, to było bardzo fajne – dodaje o roli Julii.

Michał Czernecki gra rolę notorycznego kłamcy, który zrobi wszystko, by poderwać kolejną kobietę. – Lubię Maxa za jego poczucie humoru, za jego niedoskonałość i kruchość, maskowaną pozorną pewnością siebie. To bardzo wdzięczny do grania bohater. Lubię też to, że się nigdy nie poddaje, nawet jeśli w nie do końca słusznych sprawach…  – mówi o swojej postaci.

W „Skołowanych” występują również: Marianna Zydek, Gabriela Muskała, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis, Mikołaj Grabowski i Krzysztof Materna.

„Skołowani” to debiut reżyserski Jana Macierewicza.

Patronat Fundacji Avalon

Patronat społeczny nad filmem objęła Fundacja Avalon, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i chorych, będąc organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego.

– Film „Skołowani” jest fabularną opowieścią, która przez pryzmat niepełnosprawności i poprzez charakterystyczne dla konwencji środki ma ambicję przekazać uniwersalne prawdy o ludzkich emocjach, uczuciach i charakterach – mówi Helena Szczuka, kierownik działu komunikacji i promocji Fundacji Avalon. – Wypadek i niepełnosprawność są bardzo indywidualnym doświadczeniem, a ludzie, którzy doświadczają niepełnosprawności, są grupą zróżnicowaną pod niemal każdym względem. Trzeba przyznać, że ekipa filmowa zadbała o szczegóły i postać Julii jest bardzo wiarygodna – dodaje.

Opinie o filmie

„Skołowani” zostali pozytywnie odebrani zarówno przez typową widownię komedii romantycznych, jak i osoby z niepełnosprawnościami – na czym nam bardzo zależało.

Znany krytyk filmowy, Łukasz Maciejewski, tak napisał o naszym filmie: „Ten sukces nie dziwi, kiedy odkryjemy, że Skołowani (tytuł polski nie jest dobry, zbyt dosłowny i źle brzmi) są niby typową komedią romantyczną, w stylu: pan spotyka panią, a miłość wisi w powietrzu; tyle, że pani jest na wózku, pan jest na wózku również, chociaż powinien chodzić. Dodatkowym bonusem polskiego filmu jest fakt, że Maksa gra Michał Czernecki, a dziewczynę, Julię, Agnieszka Grochowska. A jak się ma taką obsadę, a na dodatek reżyser-debiutant sam jest przecież dobrym aktorem, to o sukces zdecydowanie łatwiej. Problem jest jednak poważniejszy. Temat tabu, jakim jest codzienność ludzi z niepełnosprawnością, na wózkach, tutaj zostaje oswojony, przypięty do gatunku, w którym wszystko ma wyglądać ładne, wygodnie, bezkolizyjnie. I takie jest, ale inaczej. Na owym inaczej zasadza się wyjątkowość filmu”.

Aktorzy i twórcy

Obsada: Agnieszka Grochowska, Michał Czernecki, Marianna Zydek, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Gabriela Muskała, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis, Mikołaj Grabowski, Krzysztof Materna.

Reżyseria: Jan Macierewicz

Zdjęcia: Michał Pukowiec

Scenariusz: Agata K. Koschmieder

Scenografia: Magdalena Marszałek

Kostiumy: Kalina Lach, Anna Kozłowska

Charakteryzacja: Magdalena Kakietek

Muzyka: Paweł Lucewicz

Dźwięk: Kacper Karpowicz, Tomasz Dukszta 

Montaż: Adam Kwiatek

Kierownik produkcji: Jadwiga Dziuma

Producent kreatywny: Magdalena Zielska

Producent ATM: Renata Męcina

Producent: ATM Grupa

Dofinansowanie: Film realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie Ustawy o Finansowym Wspieraniu Produkcji Audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dystrybucja: NEXT FILM

Partnerzy: Opera Wrocławska, Fundacja Avalon, Sunrise Medical, Prime Video

 

Premiera kinowa: 14 kwietnia 2023

Premiera na Prime Video: 28 lipca 2023

Galeria zdjęć

Poleć znajomemu:

Najnowsze informacje